جزئیات تغییرات ساختاری صنعت برق – ایجاد ۲ غول انرژی ایران

معاون وزیر نیرو با تشریح تغییرات جدید ساختاری در سطح صنعت برق از ایجاد دو غول جدید تولید و توزیع برق و انرژی در ایران خبر داد و اعلام کرد: خصوصی سازی و شفاف سازی در قیمت تمام شده تولید برق از مهمترین اهداف این تغییرات ساختاری است.

هوشنگ فلاحتیان در گفتگو با مهر درباره جزئیات تغییرات جدید ساختاری در سطح صنعت برق ایران، گفت: بر اساس سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی باید تمامی فعالیت های تولید و توزیع برق و انرژی الکتریکی کشور به بخش خصوصی واگذار شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه از این رو ساختارهای جدیدی به منظور تسهیل و تسریع در روند خصوصی سازی صنعت برق کشور تعریف و اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: مطابق با مصوبات دولت، به زودی شرکت مادر تخصصی توزیع نیروی ایران تاسیس خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ۳۹ شرکت توزیع برق استانی تحت پوشش شرکت مادر تخصصی نیروی ایران قرار خواهند گرفت، اظهار داشت: علاوه بر این، با تاسیس این شرکت جدید مسئولیت سامان دهی واگذاری کل شرکت‌های توزیع برق استانی به این مجموعه واگذار خواهد شد.

فلاحتیان همچنین از تاسیس شرکت مادر تخصصی برق حرارتی ایران خبر داد و افزود: تمامی نیروگاه های برق حرارتی دولتی تحت پوشش شرکت تولید برق قرار می گیرند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با یادآوری اینکه قرار است تمامی نیروگاه های برق کشور به شرکت تولید برق تبدیل شوندف تبیین کرد: پیش بینی می شود با این تغییرات جدید ساختاری روند خصوصی سازی در صنعت برق کشور تسریع و تسهیل شود.

این مقام مسئول، یکی دیگر از اهداف این تغییرات جدید ساختاری را شفاف سازی در قیمت تمام شده تولید برق در کشور عنوان کرد و یادآور شد: علاوه بر این شتاب آهنگ توسعه صنعت برق و افزایش پایداری شبکه تولید، انتقال و توزیع برق از دیگر اهداف این تغییرات جدید ساختاری است.

وی درباره مسئولیت شرکت توانیر پس از اعمال این تغییرات جدید ساختاری در صنعت برق، توضیح داد: توانیر مسئولیت نظارت، مدیریت و اداره شبکه تولید، انتقال و توزیع برق کشور را بر عهده دارد.

فلاحتیان حفظ یکپارچگی بین زنجیره تولید، انتقال و توزیع برق را از دیگر مسئولیت های توانیر با اعمال تغییرات جدید ساختاری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: مصوبات قانونی برای اعمال این تغییرات ساختاری از هیات دولت اخذ شده است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *