توانیر: شرکتهای توزیع در سود و زیان تلفات شبکه برق سهیم می‌شوند

شانا _ گروه نیرو: غلامرضا خوش‌خلق از اجرای برنامه کاهش تلفات شبکه برق خبر داد و گفت: از این پس، مسئولیت تلفات شبکه توزیع هر استان با شرکت توزیع آن استان خواهد بود.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: از آنجا که با اجرای این طرح، سود و زیان ناشی از تلفات هر استان به‌طور مستقیم به خود شرکتهای توزیع استانی باز می‌گردد، انگیزه شرکتها برای کاهش تلفات بخش توزیع افزایش می‌یابد.

وی با بیان آن که طرح ملی کاهش تلفات برق هم‌اکنون در کشور در حال اجراست، افزود: براساس این طرح، سود حاصل از کاهش تلفات در هر استان به شرکتهای توزیع آن استان و زیان ناشی از تلفات بالا به حساب شرکت توزیع آن استان منظور می‌شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان این که هم‌اکنون بیشترین تلفات بخش توزیع مربوط به استان خوزستان است، اظهار داشت: متوسط تلفات شبکه توزیع ١۵,٣ درصد است که تاپایان برنامه پنجم به ١۴ درصد می‌رسد.

وی همچنین از کاهش تلفات شبکه برق به ١۴ درصد تا پایان برنامه پنجم خبر داد و اظهار داشت:  بخش توزیع به‌دلیل ارتباط مستقیم با بیش از ٣٠ میلیون مشترک برق، یکی از بخشهای محوری صنعت برق است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *