اوپک پایداری روند تولید شیل اویل آمریکای شمالی را زیر سئوال برد

شانا _ گره بین الملل: دبیرکل اوپک در نشست بین المللی انرژی مسکو در باره پایداری روند برداشت نفت خام از ذخایر شیل اویل آمریکای شمالی در بلند مدت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، عبدالله سالم البدری در چهاردهمین نشست بین المللی انرژی مسکو اعلام کرد: عرضه نفت خام آمریکای شمالی ظرف چند سال آینده نقش مهمی را در بازارها ایفا می کند.

با این وجود دبیرکل اوپک نسبت به پایداری نفت آمریکای شمالی در بلند مدت اظهار تردید کرد.

وی افزود: در سالهای ٢٠١٣ تا ٢٠١٨ میلادی تولید نفت کشورهای غیر عضو روزانه چهار میلیون بشکه افزایش می یابد که بیشتر آن را آمریکای شمالی عرضه می کند.

وی هشدار داد که نفت اضافه شده به بازار از سوی کشورهای غیر عضو اوپک را باید به عنوان یک “تغییر مقطعی” در نظر گرفت.

دبیرکل اوپک ادامه داد: نفت سخت آمریکا به تنوع و عمق بازارها می افزاید اما باید دید پایداری (تولید) این نفت در بلند مدت چگونه است.

بخش وسیعی از نفت آمریکای شمالی که از ساختار های رسی تولید می شود به عنوان نفت سخت tight oil شناخته می شود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماه مه ٢٠١۴ خود پیش بینی کرد: مقدار تولید نفت آمریکا که در سال ٢٠١٣ به طور میانگین روزانه هفت میلیون و ۴٠٠ هزار بشکه بوده است، در سال جاری میلادی به هشت میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه در روز و در سال ٢٠١۵ به روزانه ٩ میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه برسد.

البدری با اشاره به انقلاب شیل اویل در آمریکا، گفت: ضروری است که همه چیز را در یک جا بگذاریم و بازار را در همه زمانها بررسی کنیم.

انتظار می رود تولید نفت از ذخایر شیل اویل آمریکا تا سال ٢٠١٨ روند افزایشی داشته باشد اما پس از آن تولید نفت از این ذخایر نا متعارف، روندی کاهشی خواهد داشت.

دبیرکل اوپک گفت: تاکنون افت تولید را مشاهده کرده ایم، بسیاری از چاه های نفت سخت روند کاهش تولید بالایی دارند و تولیدکنندگان آنها به ناچار مدام دست به حفاری می زنند تا سطح تولید را ثابت نگه دارند.

البدری با اشاره به گزارش رشد تقاضای نفت در سال جاری و سال ٢٠١۵ میلادی، اعلام کرد که نفت به اندازه کافی ذخیره شده است و ظرفیت تولید اضافی نیز برای پاسخگویی به این مقدار رشد وجود دارد.

وی با اعلام این که اعضای اوپک اکنون نزدیک به ٣٠ میلیون بشکه در روز تولید می کنند، گفت: این مقدار به وسیله بازار تعیین می شود و اوپک تلاش می کند نیاز مصرف کنندگان را پاسخ دهد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *