رونمایی از نخستین پورتال ۴ زبانه حوزه نفت و گاز ایران

نخستین پورتال ۴ زبانه نفت و گاز ایران امروز (٢٧ اردیبهشت) با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار شانا، همزمان با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی از نخستین پورتال چهار زبانه (فارسی، عربی، انگلیسی و روسی) نفت و گاز در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.

حمید رضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه صنعت نفت، اکبر نعمت الهی، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و روسای پردیس سه گانه در این مراسم حضور داشتند.

بر پایه این گزارش، راهبرد پژوهشگاه صنعت نفت، ایجاد ارزش افزوده از راه تولید و تجاری‏ سازی فناوری با رویکرد اصل انجام پژوهش برای توسعه و داخلی‌سازی فناوری‏های جدید است.

  • تحقق دیپلماسی انرژی منوط به توسعه ارتباطات است

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: تحقق دیپلماسی انرژی در کشور، بی شک منوط به توسعه ارتباطات است.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت صبح امروز (شنبه،٢٧ اردیبهشت) در مراسم رونمایی از نخستین پورتال چهار زبانه حوزه نفت و گاز ایران در پژوهشگاه صنعت نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت برای راه اندازی این پورتال، تلاش زیادی کرده است و امیدواریم صنعت نفت از نتایج حاصل از توسعه تعاملات پژوهشگاه بهره مند شود.

اکبر نعمت الهی با بیان اینکه ضروری است پورتالهای فعال در عرصه صنعت نفت برای توسعه تعاملات و ارتباطات بین المللی، متفاوت تر عمل کنند و حرفهای تازه ای برای گفتن داشته باشند، ادامه داد: ارائه مطالب به مخاطبان به ویژه در زمینه بین المللی، باید به  گونه ای باشد که در افزایش تعامل دو طرف و ایجاد ارتباطات دوسویه موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه می توان با بهره مندی از ارتباطات درست، چهره واقعی ایران را برای جهانیان ترسیم کرد، افزود: با توجه به نگاه ویژه ای که نسبت به ایران در سطح جهان وجود دارد، انجام هرگونه فعالیتی که بتواند در تخریب نگاه های منفی نسبت به ایران موثر باشد، قابل تقدیر است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: با توجه به دورخیز صنعت نفت برای حرکت به سمت دیپلماسی انرژی، تحقق این امر بی شک منوط به توسعه ارتباطات است و راه اندازی پورتال های چند زبانه، مقدمه ای برای دستیابی به این هدف است.

  • پیشنهاد شکل گیری باشگاه پژوهشگران در پژوهشگاه صنعت نفت

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت، چشم و چراغ این صنعت است و وزیر نفت نیز نگاه ویژه ای نسبت به این پژوهشگاه دارد، گفت: پژوهشگاه باید در معرفی توانمندی ها و قابلیتهای پژوهشی خود و اقناع مخاطبان در این زمینه، فعالیت گسترده تری داشته باشد تا به مخاطبان صنعت نفت اثبات کند فعالیتهای این صنعت، مبنای فکری و پژوهشی دارد.

وی با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت می تواند نسبت به ایجاد باشگاه پژوهشگران اقدام کند، گفت: راه اندازی چنین باشگاهی برای برقراری ارتباط و تعامل بین پژوهشگران فعال در صنایع مختلف و ایجاد هم افزایی در این عرصه موثر است و نتایج فعالیت این باشگاه نیز می تواند در پرتال جدید پژوهشگاه  نمود یابد.

نعمت الهی همچنین برنامه پژوهشگاه صنعت نفت را برای راه اندازی بخش خبری این پژوهشگاه در آینده، اقدام مناسبی دانست و افزود: پژوهشگاه می تواند در این زمینه به یک خبرگزاری علمی و پژوهشی مبدل شود.

وی همچنین پیشنهاد داد کمیته ای کارشناسی در پژوهشگاه صنعت نفت برای همکاری و همفکری با اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در زمینه موزه های صنعت نفت ایجاد شود.

نعمت الهی، روابط عمومی را تیغه دولبه ای خواند که یا می تواند صرفا توجیه کننده فعالیت ها و اقدامات سازمان باشد و یا نقش آگاه سازی و اطلاع رسانی به مخاطبان را داشته باشد که تاثیرگذاری روابط عمومی به نوع فعالیت در این حوزه بستگی دارد.

 وی یادآور شد: روابط عمومی وزارت نفت و روابط عمومی های چهار شرکت اصلی تابعه این وزارتخانه، از هیچ کمکی برای ارتقا سطح ارتباطات و اطلاع رسانی در پژوهشگاه صنعت نفت دریغ نمی کنند.

  • صنعت ارتباطات، از محورهای اساسی توسعه است

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: صنعت ارتباطات، از محورهای اساسی توسعه است و حضور مدیران لایق در روابط عمومی سازمانهای مختلف نشان دهنده اهمیت این حوزه است.

به گزارش خبرنگار شانا، حمیدرضا کاتوزیان صبح امروز (شنبه ٢٧ اردیبهشت ماه) در مراسم رونمایی از نخستین پورتال چهار زبانه حوزه نفت و گاز ایران در پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این مطلب گفت: با توجه به رشد صنعت ارتباطات در سطح جهان، پژوهشگاه صنعت نفت نیز به دنبال استفاده حداکثری از این صنعت و برقراری ارتباطات موثر در این حوزه است.

وی با اشاره به سابقه شکل گیری صنعت ارتباطات گفت: قدرتهای اقتصادی بزرگ دنیا با هدف کنترل افکار عمومی و دستیابی به مقاصد سیاسی خود، نسبت به شناسایی و بکارگیری علم ارتباطات اقدام کردند؛ اما خوشبختانه به تدریج بهره برداری مثبت از علم ارتباطات در جهان شکل گرفت و این علم به صنعتی قدرتمند تبدیل شد.

  • سایت خبری پژوهشگاه صنعت نفت، سال آینده راه اندازی می شود

رئیس روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت نیز در این مراسم از برنامه پژوهشگاه صنعت نفت برای آموزش خبرنگاران حوزه انرژی با همکاری موسسه مطالعات بین المللی انرژی خبر داد و گفت: همچنین برنامه ریزی کرده ایم سایت خبری پژوهشگاه صنعت نفت همزمان با بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی رونمایی شود.

مجتبی راد با اشاره به نقش انرژی در اقتصاد ایران، یادآور شد: روابط عمومی های وزارت نفت می توانند در بازگشت امید به بدنه صنعت نفت و تثبیت جایگاه این صنعت در عرصه بین المللی موثر باشند.

راد با اشاره به پیچیده تر شدن ارتباطات انسانی همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی در سطح جهان گفت: این امر، تحول در نحوه تعاملات و ارتباطات را اجتناب ناپذیر کرده است و استفاده از نیروی انسانی متخصص و متناسب سازی مسئولیتهای سازمانی با تخصص افراد به تحقق این هدف کمک می کند.

منابع: +، + و + – تصاویر مرتبط: +

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *