واحد دوم پالایشگاه فاز ١٢ پارس جنوبی آماده تولید شد

شانا _ گروه نفت: عملیات راه اندازی و شیرین سازی آزمایشی گاز در واحد دوم پالایشگاه فاز ١٢ پارس جنوبی با موفقیت انجام شده و تا ماه آینده تولید گاز از این فاز به حدود ٢۵ میلیون مترمکعب می رسد.

مجری فاز ١٢ میدان گازی پارس جنوبی در گفتگو با خبرنگار شانا با تاکید بر این که برای تولید گاز شیرین در واحد (ترین) دوم این فاز تنها در انتظار افزایش ارسال گاز ترش از دریا به خشکی هستیم، گفت: تولید گاز ترش در سکوی A این فاز تا دو هفته آینده به یک میلیارد فوت مکعب در روز افزایش می یابد.

وی با بیان این که هم اکنون روزانه حدود ١٢ میلیون مترمکعب گاز در واحد یک این فاز تولید می شود، گفت: تا نیمه خرداد ماه امسال این تولید به بیش از دو برابر (حدود ٢۵ میلیون مترمکعب در روز) افزایش می یابد.

فلاح نژاد افزود: عملیات راه اندازی واحدهای سوم و چهارم فاز ١٢ میدان گازی پارس جنوبی در حال اجرا بوده و بر اساس زمان بندی که پیش از این اعلام شده وارد مدار تولید خواهد شد.

  • راه اندازی سکوهای C و B تا اواسط تیرماه

مجری فاز ١٢ میدان گازی پارس جنوبی با تاکید بر این که هم اکنون در بخش خشکی فاز ١٢ پارس جنوبی هیچ مشکلی وجود ندارد، گفت: بر اساس زمان بندی صورت گرفته عملیات بارگیری، نصب و راه اندازی سکوهای B و C این فاز در موقعیت خود در خلیج فارس تا اواسط تیر ماه امسال به اتمام می رسد.

وی با اشاره به اجرای عملیات پیش راه اندازی سکوهای B و C فاز ١٢ میدان مشترک گازی پارس جنوبی در یارد خرمشهر گفت: تمامی چاه های این فاز در این سکوها آماده تولید گاز هستند.

به گزارش شانا، طرح توسعه فاز ١٢ میدان گازی پارس جنوبی با هدف تولید ٧۵ میلیون مترمکعب گاز غنی برای تحویل به شبکه سراسری و واحدهای تولید گاز طبیعی مایع (ال ان جی) پیش بینی شده است که از این مقدار، ٢۵ میلیون مترمکعب به شبکه سراسری تزریق و ۵٠ میلیون مترمکعب به ال ان جی تبدیل می شود. تولید ١٢٠ هزار بشکه میعانات گازی و ٧۵٠ تن گوگرد در روز نیز در این فاز  پیش بینی شده است.

بر پایه این گزارش، پیمانکار اصلی طرح توسعه فاز ١٢ پارس جنوبی، شرکت پتروپارس و محل احداث تاسیسات خشکی طرح، سایت ٢ در تمبک (به فاصله ٧٠ کیلومتری عسلویه) است؛ افزون بر توسعه میدان و احداث واحدهای پالایشی، آماده سازی و اجرای اسکله خدماتی برای کل سایت نیز پیش بینی شده است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *