تهران، میزبان دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی خاورمیانه

دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران ۲۹ اردیبهشت ماه جاری در تهران برگزار می‌شود.
تهران، ۲۹ اردیبهشت تا ۱ خرداد ، میزبان دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران (بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی خاورمیانه)، خواهد بود که تاکنون با استقبال شرکت های داخلی و خارجی مواجه شده است.
در این نمایشگاه که از سوی راه آن جمهوری اسلامی ایران حمایت ویژه شده است، صدها شرکت بزرگ داخلی و خارجی، نوین ترین تکنولوژی ها ، تجهیزات ، صنایع و خدمات حوزه صنعت حمل و نقل را ارائه خواهند کرد.
دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران ، همچنین از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ، وزارت راه و شهر سازی، انجمن صنایع ریلی،انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی، اتحادیه قطارهای شهری( مترو)، دانشکده مهندس راه آهن و پایگاه خبری تین نیوز هم مورد حمایت و مشارکت قرار گرفته است.
در این نمایشگاه بین المللی، انواع صنایع و خدمات مختلف ریلی بخش مسافری درون شهری، برون شهری و بخش باری، انواع واگن ها، واگن‌های نیرومحرکه، واگن مولد ، واگن مانوری ، لوکوموتیو برقی و دیزلی، قطعات مصرفی واگن های اتوبوسی، واگن های باری، شرکت های حمل و نقل ریلی، شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش ،خدمات تعمیر ونگهداری و خدمات بیمه ای، ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
مدیر اجرائی دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران گفت : در این نمایشگاه علاوه بر شرکت های داخلی، ده ها شرکت خارجی از دیگر کشورها از جمله کشورهای آلمان، ترکیه، چین، ترکیه، مالزی، هند، هنگ کنگ، ایتالیا، تولیدات و خدمات خود را ارائه خواهند کرد. علی محتشم امیری افزود: اطلاع رسانی از آخرین دستاوردها و تکنو لوژی صنعت حمل ونقل ریلی و صنایع وابسته ،ارتقاء تولیدات داخلی، توسعه صادرات، ارائه توانمندی های شرکت های ایرانی، افزایش تولید و مقابله با تحریم، بومی سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت های روز این صنعت در جهان، برخی از اهداف برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی ایران است. وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای بازدید چند هیئت صنعتی، تجاری و بازرگانی خارجی از این نمایشگاه ، برگزاری چند کارگاه و همایش تخصصی و حضور تعدادی از مقامات کشوری، برخی از برنامه های جانبی دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی ایران خواهد بود. محتشم امیری به اهمیت برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران اشاره کرد و گفت: بسیاری از کارشناسان صنعت حمل و نقل ریلی معتقدند برگزاری این نمایشگاه می تواند تحولی نوین در بخش های مختلف صنعت ریلی کشور که صنعتی زیربنایی است، ایجاد کند. وی در ادامه از استقبال خوب شرکت ها و بنگاه‌های اقتصدی از دومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی ایران خبر داد و اضافه کرد : تقریبا همه سالن های تحت پوشش این نمایشگاه در حال تکمیل شدن است و در ادامه هم شرکت هائی که مایل به حضور در نمایشگاه باشند در لیست جایگزینی قرار می گیرند. جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر یکی از کشورهای صادرکننده صنایع ریلی است و محصولات ریلی ایران به دیگر کشورها صادر می شود . در طی سال های گذشته ۵۰۰ دستگاه واگن باری به کوبا، یک هزار دستگاه واگن باری به سوریه، ۷۰ دستگاه واگن مسافری به بنگلادش و ۲۰۰ دستگاه واگن باری به سودان صادر شده است. همچنین بزودی واگن های ساخت ایران به کشورهای عراق، بنگلادش و کشورهای آفریقای نیز  صادرات خواهد شد. گفتنی است بوژی واگن های مسافری ساخت جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار سال گذشته به کشور چین که خود صادرکننده ریلی است ، صادر شد.
علاوه بر ساخت انواع واگن، ساخت لکوموتیو نیز درکشورمان آغاز شده و اکنون تولید قطعات لکوموتیو نسبت به سال های قبل به میزان ۴ برابر افزایش یافته است و این امر حاصل تلاش صنعتگران داخلی و صنعت ریلی کشور است و در صورت حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی ، صنعت ریلی کشور می تواند به یکی از قطب های منطقه تبدیل شود.

منبع: سایت نمایشگاه

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *