تصویب آیین‌نامه قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگیهای نفتی

شانا_ گروه دولت و مجلس: به منظور حفاظت از محیط زیست دریایی و به دلیل تنوع و حجم بالای منابع آلوده کننده نفتی ناشی از فعالیت کشتیرانی وسکوهای اکتشاف و استخراج نفت بویژه در منطقه خلیج فارس و دریای عمان و اعمال حاکمیت موثر بر آبهای تحت حاکمیت و ضرورت مقابله با آلودگی نفتی آیین‌نامه قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی به تصویب هیئت وزیران رسید.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه دیروز(یکشنبه ٢٨ اردیبهشت ماه) هیئت دولت، وزارت کشور موظف شد با همکاری همه دستگاههای اجرایی و از طریق استانداریها، فرمانداریها، بخشداریها، شهرداریها ودهیاریهای استانهای ساحلی و همچنین استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی و سازمانهای مردم نهاد، سواحل کشور را در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، ایمنی، امنیتی و عمرانی مدیریت و ساماندهی کند.

همچنین به منظور حفاظت از محیط زیست دریایی و به دلیل تنوع و حجم بالای منابع آلوده کننده نفتی ناشی از فعالیت کشتیرانی و سکوهای اکتشاف و استخراج نفت بویژه در منطقه خلیج فارس و دریای عمان و اعمال حاکمیت موثر بر آبهای تحت حاکمیت وضرورت مقابله با آلودگی نفتی، آیین‌نامه قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی به تصویب هیات وزیران رسید.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *