جلوگیری از سوزاندن ٢٠٠ میلیون فوت مکعب گاز در میدان فروزان

 شانا_گروه نفت: با راه اندازی سکوی جمع آوری گازهای همراه میدان نفتی فروزان، روزانه از سوزانده شدن حدود ٢٠٠ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود.

به گزارش شانا بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، جانشین رئیس منطقه خارگ گفت: سکوی طرح جمع آوری گازهای همراه میدان نفتی فروزان در نزدیکی این میدان در حال ساخت است.

محمدرضا اکبر موسوی به آخرین وضعیت طرح جمع آوری گازهای همراه میدان نفتی فروزان، اشاره و تصریح کرد: تاکنون ٢ جکت این طرح ساخته و نصب و عملیات نصب و راه اندازی خطوط انتقال گاز بین سکوهای داخلی نیز انجام شده است.

جانشین رئیس منطقه عملیاتی خارگ با بیان اینکه لوله کشی خط لوله زیردریایی انتقال گاز به خشکی مربوط به طرح جمع آوری گازهای همراه میدان نفتی فروزان، انجام شده است، افزود: سکوی طرح جمع آوری گازهای همراه میدان نفتی فروزان، توسط شرکت تاسیسات دریایی در حال ساخت است.

اکبرموسوی به اهمیت طرح جمع آوری گازهای همراه میدان نفتی فروزان اشاره و تصریح کرد: با راه اندازی سکوی این طرح، از سوزانده شدن ٢٠٠ میلیون فوت مکعب گاز(معادل یک پنجم تولید گاز یک فاز پارس جنوبی) جلوگیری می شود.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی فروزان که در ١٠٠ کیلومتری جنوب شرقی جزیره خارگ قرار دارد و با میدان مرجان (عربستان سعودی ) مشترک است، از میدان های نفتی تحت نظارت شرکت نفت فلات قاره محسوب می شود.

نفت این میدان به وسیله خط لوله ٢٠ اینچ زیر دریا به تأسیسات خشکی به منظور فرآورش و ذخیره‌سازی ارسال می شود.

حوزه عملیاتی شرکت نفت فلات قاره ایران درمنطقه های سیری، لاوان، خارگ، بهرگان، کیش، قشم و تهران متمرکز شده است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *