واحد پنجم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر به تولید رسید

شانا: واحد پنجم گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفتخیز جنوب، با بهره برداری از این واحد که جزو نیروگاه های احداثی از سوی بخش خصوصی است، ظرفیت کل تولید برق آن از روز گذشته (۵ خرداد) به ۸۱۰ مگاوات رسید.

فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر که هم اکنون نخستین واحد آن به مدار برق کشور پیوسته است در دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی به ظرفیت کل ۳۲۴ مگاوات در حال احداث است.

فاز نخست این نیروگاه شامل چهار واحد گازی بوده که به ترتیب واحد نخست آن در اسفند ۸۷، واحد دوم در اردیبهشت ۸۸، واحد سوم در تیرماه ۸۸ و واحد چهارم آن در خرداد ماه سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان توسعه برق ایران، با تکمیل فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر ظرفیت نهایی این نیروگاه به ۹۷۲ مگاوات خواهد رسید. همچنین احداث سه واحد بخار در طرح توسعه این نیروگاه در نظر گرفته شده است.

سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوییل است که این سوخت در سه مخزن، هرکدام به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب ذخیره می شود.

نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر با سرمایه گذاری شرکت صنایع برق و انرژی صبا در منطقه آزاد اروند در مسیر خرمشهر- اهواز احداث شده و پست آن ۴۰۰ کیلو ولت است که به طور کامل به بهره برداری رسیده است.

تشویق، حمایت و جذب سرمایه گذاری غیردولتی در بخش احداث نیروگاه ها سبب افزایش ظرفیت تولید و این افزایش ظرفیت سبب افزایش پایداری شبکه و بهبود ولتاژ برق منطقه، ایجاد زمینه های اشتغال در منطقه و توسعه صادرات برق به کشورهای همسایه خواهد شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *