منابع پاکستانی: تمدید مهلت تکمیل پروژه گازی آی پی تا دسامبر ۲۰۱۵

شانا:  مقامهای ارشد وزارت نفت پاکستان مدعی شدند که تهران و اسلام آباد مهلت و تاریخ تکمیل طرح ساخت خط لوله گازی ایران-پاکستان (آی پی) را از دسامبر سال ۲۰۱۴ به دسامبر سال ۲۰۱۵ تغییر داده اند.

مقامهای ارشد وزارت نفت پاکستان به روزنامه بیزنس ریکوردر گفتند که ایران و پاکستان تاریخ تکمیل طرح ساخت خط لوله گازی آی پی را تمدید کرده اند و آن را از دسامبر سال ۲۰۱۴ به دسامبر سال ۲۰۱۵ تغییر داده اند.

مقامهای وزارت نفت پاکستان دوشنبه (۵ خردادماه) اعلام کردند که در جریان سفر نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به ایران، دو کشور گفتگوهای زیادی درباره تکمیل طرح ساخت خط لوله آی پی داشتند و توافق کردند که تاریخ تکمیل این طرح را یک سال دیگر تمدید کنند.

آنها گفتند: در جریان سفر اخیر نواز شریف به ایران، این نظر که پاکستان شاید طرح ۱.۵ میلیارد دلاری آی پی را به دلیل فشار آمریکا، عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورهای نفتی کنار بگذارد، برطرف شد.

این مقامها اعلام کردند: ما درباره ساخت و اجرای خط لوله گازی آی پی جدی هستیم زیرا برای پاسخگویی به نیازهای داخلی خود به شدت به گاز نیاز داریم.

آنها افزودند: در کنار طرح گازی آی پی، ما در حال پیشرفت و توسعه دادن ساخت خط لوله گازی ترکمنستان-افغانستان-پاکستان-هند (تاپی) هستیم تا روزانه ۱.۳۲۵ میلیارد فوت مکعب گاز به پاکستان و هند و ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز به افغانستان ترانزیت شود.

این منابع ادعا کردند: مقامهای دو کشور حقیقت راه اندازی نشدن خط لوله گازی آی پی تا دسامبر ۲۰۱۴ را به دلیل تحریمهای بین المللی علیه ایران پذیرفته اند.

ایران هم اکنون با تمدید چارچوب زمانی تکمیل ساخت خط لوله گازی آی پی توافق کرده است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *