سنگین ترین تجهیزات پالایشگاه فاز ۱۹ پارس جنوبی نصب شد

شانا:  شرکت پتروپارس ایران سنگین‌ترین تجهیزات پالایشگاه فاز ۱۹ پارس جنوبی که وظیفه شیرین سازی گاز ترش وارد شده به پالایشگاه خشکی را بر عهده دارد، با موفقیت نصب کرد.

به گزارش شانا و بنا بر اعلام گروه پتروپارس، این تجهیز فوق سنگین به نام Solvent Absorber که با هدف شیرین سازی گاز ترش وارد شده به پالایشگاه خشکی فاز ۱۹ نصب شد، بیش از ۴۲۰ تن وزن و ۴۰ متر ارتفاع و ۴.۲ متر قطر دارد.

بر اساس این گزارش، عملیات حمل این تجهیز فوق سنگین از اسکله پارس (واقع در عسلویه) به پالایشگاه خشکی فاز ۱۹ بیش از سه ماه به طول انجامید و همزمان با روز عید سعید مبعث (۶ خرداد) با تلاش مدیران و کارکنان ناحیه SC2 سایت فاز ۱۹ پارس جنوبی در جایگاه مورد نظر نصب شد.

به گزارش شانا، فاز ۱۹ پارس‌جنوبی در میان پروژه هایی که از سوی وزارت نفت به عنوان پروژه های اولویت دوم پس از فازهای ۱۲، ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۸مطرح هستند، دارای بیشترین پیشرفت است.

پروژه فاز ۱۹ از جمله فازهای میدان گازی پارس جنوبی است که در ناحیه  غربی این مخزن قرار گرفته، تاسیسات خشکی این فاز در منطقه تمبک (حدود ۲۱۰ کیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر) با مساحتی در حدود ۵/۲۱۸ هکتار بین پالایشگاه های فازهای ۱۱ و ۱۲ پارس جنوبی و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واقع شده است.

در پالایشگاه گازی فاز ۱۹ پارس جنوبی روزانه حدود ۵۷ میلیون مترمکعب مخلوط گاز ترش، میعانات گازی، آب و سایر ناخالصی‌ها از تاسیسات دریایی دریافت و به محصولات مورد نظر تصفیه و تبدیل می‌ شود.

طرح توسعه فاز ۱۹ میدان گازی پارس جنوبی در خرداد سال ۱۳۸۹ توسط شرکت نفت و گاز پارس (POGC) و در قالب یک قرارداد EPC قیمت مقطوع به کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های پتروپارس لیمیتد و پتروپارس ایران (برای اجرای تاسیسات خشکی و عملیات حفاری) و شرکت IOEC (برای ساخت و اجرای سکوهای دریایی و خطوط لوله زیردریایی) و تحت رهبری شرکت پتروپارس واگذار شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *