تغییر زمان بهره برداری از خط لوله گازی ایران – پاکستان صحت ندارد

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت هر گونه تغییر در زمان تکمیل خط لوله صادرات گاز ایران به پاکستان (IP ) را از سال ۲۰۱۴ به دسامبر سال ۲۰۱۵ تکذیب کرد.

شانا: علی ماجدی در گفتگو با خبرنگار شانا درباره ادعای جدید پاکستان درباره تغییر زمان تکمیل خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان گفت: ما هیچ توافقی با پاکستانیها برای تغییر زمان تکمیل خط لوله انجام ندادیم.

به گزارش شانا، مقامهای وزارت نفت پاکستان دوشنبه (۵ خردادماه) اعلام کردند ایران و پاکستان تاریخ تکمیل طرح ساخت خط لوله گازی آی پی را تمدید کرده اند و آن را از دسامبر سال ۲۰۱۴ به دسامبر سال ۲۰۱۵ تغییر داده اند.

آنها عنوان کردند که در جریان سفر نواز شریف، نخست وزیر پاکستان به ایران، دو کشور گفتگوهای زیادی درباره تکمیل طرح ساخت خط لوله آی پی داشتند و توافق کردند که تاریخ تکمیل این طرح را از دسامبر سال ۲۰۱۴ به دسامبر سال ۲۰۱۵ تغییر دهند.

مقامهای ارشد وزارت نفت پاکستان به روزنامه بیزنس ریکوردر گفتند: در جریان سفر اخیر نواز شریف به ایران، این نظر که پاکستان شاید طرح ۱.۵ میلیارد دلاری آی پی را به دلیل فشار آمریکا، عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورهای نفتی کنار بگذارد، برطرف شد.

این مقامها اعلام کردند: ما درباره ساخت و اجرای خط لوله گازی آی پی جدی هستیم زیرا برای پاسخگویی به نیازهای داخلی خود به شدت به گاز نیاز داریم.

این منابع ادعا کردند: مقامهای دو کشور حقیقت راه اندازی نشدن خط لوله گازی آی پی تا دسامبر ۲۰۱۴ را به دلیل تحریمهای بین المللی علیه ایران پذیرفته اند.

ایران هم اکنون با تمدید چارچوب زمانی تکمیل ساخت خط لوله گازی آی پی توافق کرده است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *