محمد حسین برخوردار: نفوذ فعلی چین و روسیه نتیجه ادبیات احمدی‌نژاد است

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که اگر هشت سال پیش در ادبیات سیاسی از توهین و بزرگ‌نمایی بیش از اندازه استفاده نمی‌کردیم شاید امروز شاهد چنین وضعیتی نبودیم و اگر بخواهم بیشتر توضیح دهم باید بگویم نفوذ فعلی چین، روسیه و هند ماحصل سخنان رئیس دولت‌های نهم و دهم بود که تحریم‌ها را کاغذ پاره می‌خواند.

نفتنا: چین هم باید از ایران عذرخواهی کند و هم جریمه پرداخت کند. این اولین واکنش محمد حسین برخوردار عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به سئوال نفتنا درباره جاسوسی نفتی چینی‌ها است. او همچنین معتقد است مسئولان کنونی باید در ابتدای امر زیر‌ساخت‌های خروج کلی شرکت‌های نفتی چین را فراهم کنند چرا که هم کنون نیز شاهد حضور و فعالیت آنان در برخی از بخش‌های صنعت ملی نفت ایران هستیم.

برخوردار ادامه می‌دهد: شکایت ایران باید در زمینه فروش اطلاعات ملی در اولویت باشد چرا که چینی‌ها باید جواب این حرکت غیر‌اخلاقی خود را بدهند و نمی‌شود تنها با برخورد‌های سطحی و چند گلایه از کنار این چنین اقدامی عبور کنیم. چین تا به امروز خیانت‌های بی‌شماری به ایران کرده است اما در این خصوص یعنی فروش اطلاعات باید حداکثر برخورد‌های بین‌المللی انجام شود.

برخوردار در ادامه گفت: باید از تمامی توان کشور برای توسعه صنعت ملی نفت استفاده کنیم و ما به خوبی می‌دانیم که برای انجام این مهم باید شرکت‌های بزرگ و صاحب نام را روانه ایران کنیم به همین خاطر بخش خصوصی می‌تواند به بهترین نحو ممکن در این زمینه فعالیت کند. بخش خصوصی ایران می تواند با بزرگان این صنعت ارتباط خوبی برقرار کند.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران در ادامه گفت: اگر هشت سال پیش در ادبیات سیاسی از توهین و بزرگ‌نمایی بیش از اندازه استفاده نمی‌کردیم شاید امروز شاهد چنین وضعیتی نبودیم و اگر بخواهم بیشتر توضیح دهم باید بگویم نفوذ فعلی چین، روسیه و هند ماحصل سخنان رئیس دولت‌های نهم و دهم بود که تحریم‌ها را کاغذ پاره می‌خواند.

این فعال اقتصادی افزود: ادبیات دولت کنونی ادبیات مطلوبی است. رییس دولت از مدیریت جهانی حرفی نمی‌زند اما با این همه او نیز باید در زمینه جذب سرمایه‌گذاری تنها به گفته و شعار بسنده نکند چرا که با شعار نمی توان صنعت نفت و دیگر صنایع کشور را توسعه دارد. با این همه می‌گویم زمان شعار دادن‌ها تمام شده است. امروز باید دید ایران در چه جایگاهی قرار دارد و کره و ‍ژاپن در چه جایگاهی. من مخالف هستم که بیاییم ایران را با کشور‌هایی نظیر ترکیه مقایسه کنیم.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *