عملیات بارگیری و مهاربندی سکوی B و C فاز ۱۲ پارس جنوبی آغاز شد

عملیات بارگیری دو سکوی باقی مانده (B و C) بزرگترین فاز میدان گازی پارس جنوبی از صبح امروز (۱۰ خرداد) آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شانا، عملیات بارگیری و مهاربندی عرشه‌های B و C فاز ۱۲ پارس جنوبی روی بارج FLB124 از امروز (شنبه، ۱۰ خرداد) آغاز شده و بر اساس پیش‌بینی، این عملیات تا پایان خردادماه پایان و سکوها آماده حمل به دریا برای نصب در موقعیت‌های مربوطه خواهند شد.

به گفته مسئولان شرکت تاسیسات دریایی و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان خرداد امسال دو سکوی B و C این طرح برای نصب در موقعیت خود در خلیج‌فارس حمل و توسط شناور نصاب در محل پیش بینی شده نصب خواهند شد.

مراحل ساخت و بخش عمده پیش راه‌اندازی سکوهای سنگین B و C فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی در کارگاه خرمشهر شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران با موفقیت انجام‌شده که با راه‌اندازی کامل این دو سکو در سال جاری، تولید گازترش فاز ۱۲ به ۲.۵ میلیارد فوت مکعب در روز خواهد رسید.

وزن هر کدام از این عرشه ها حدود ۳۳۰۰ تن است.

طرح توسعه فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی باهدف تولید ۷۵ میلیون مترمکعب گاز طبیعی برای تحویل به شبکه سراسری پیش‌بینی‌شده، همچنین تولید ۱۱۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۷۵۰ تن گوگرد در روز نیز در این طرح انجام خواهد شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *