دستور زنگنه برای تکمیل سایت نفتی دریای خزر در رودسر

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: خوشبختانه وزیر نفت دستور شروع به کار پروژه سایت نفتی دریای خزر را در رودسر داده است.

به گزارش شانا، محمدمهدی‌ رهبری، نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی سایت نفتی دریای خزر در رودسر، گفت: در سال ۹۰ پروژه سایت نفتی دریای خزر در رودسر از سوی وزیر وقت نفت کلنگ زنی شد، اما متأسفانه عملیات اجرایی این سایت انجام نشد که خوشبختانه وزیر نفت دستور شروع کار و راه اندازی این پروژه را در رودسر داد.

برنامه اکتشاف نفت در استان گیلان تا حصول نتیجه نهایی ادامه دارد

ماه گذشته بود که ایرج ندیمی، نماینده سیاهکل و لاهیجان در مجلس درباره دیدار مجمع نمایندگان استان گیلان با وزیر نفت به خبرنگار شانا، گفته بود: محتوای این جلسه به دو دسته کلان – استانی و حوزه منطقه‌ای تقسیم می‌شود.

وی بر این اساس تصریح کرده بود: یکی از محورهای مطرح شده درباره سرمایه گذاریهای دولت گذشته در سایت نفتی گیلان، خزر و رودسر بوده است، از این رو تلاش شد آن سرمایه گذاری فعال شود و افزون بر این، درخواست شد برنامه اکتشاف نفت «نهایی» شود.

عضو کمیسیون اقتصاد افزوده باید مشخص شود ذخایر سبد نفتی گیلان به چه میزان است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان به پاسخ وزیر نفت اشاره کرد و افزوده بود: وزیر نفت گفت برنامه‌های نفتی مربوط به استان گیلان ادامه خواهد یافت و مباحث ریالی و ارزی را هم پی خواهد گرفت.

وی همچنین از قول زنگنه گفته بود: اگر امکان داشته باشد برای مرحله اکتشاف از فناوری شرکتهای خارجی نیز استفاده می‌شود، برآورد میزان نفت استان گیلان هنوز مشخص نیست، زیرا فرایند اکتشاف نهایی نشده است.

عضو کمیسیون اقتصاد افزوده بود: احتمال وجود منابع نفت در این استان قوی است و تلاش‌ها برای توجیه فنی، اقتصادی و مالی استفاده از این ذخایر است. البته این موضوع از طرف وزیر نفت رد یا تایید نشده است، زیرا اکتشاف در این منطقه هنوز نهایی نشده است.

وی تلاش برای حصول نتیجه اکتشاف نفت در استان گیلان را حق مردم دانست و در عین حال افزود: وزارت نفت هم حق دارد نتایج اقتصادی را پس از پایان مراحل نهایی اکتشاف گزارش کند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *