وزارت نفت در برابر ۳۰ میلیارد دلار پروژه زخمی پتروشیمی

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: در صنعت پتروشیمی بیش از ۳۰ میلیارد دلار پروژه زخمی شده داریم که روند اجرای آنها آغاز شده و توقف توسعه آنها امکان پذیر نیست.
عباس شعری مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: توسعه صنعت پتروشیمی آنطور که باید با برنامه ریزی جامع صورت نگرفت و یکی از تبعات عدم وجود تصمیم گیری هایی با دید کلان‌نگر، وجود ۳۰ میلیارد دلار پروژه زخمی در صنعت پتروشیمی است که نه توان به سرانجام رساندن آن را داریم نه توقف توسعه آنها امکان پذیر است.

وی افزود:‌ هر پروژه پتروشیمی که قرار است چه با سرمایه گذاری دولت و چه با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شود باید به گونه ای راهبری شود که تمامی فرآیند تخصیص مالی، تملک اراضی، دسترسی به خوراک، تأمین آب و برق و همچنین بایدها و نبایدهای زیست محیطی آن منطقه علاوه بر مطالعات فنی و توجیهات اقتصادی طرح، بررسی و نهایی شود.

جلسات وزارت نفت با ۳ نهاد برای تعیین تکلیف ۳۰ میلیارد دلار پروژه زخمی پتروشیمی

معاون وزیر نفت با بیان اینکه اولویت شرکت ملی صنایع پتروشیمی تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام است، گفت: وزارت نفت در ماههای پیش رو با وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی جلساتی خواهد داشت تا بتوانیم به نحو شایسته به اتمام این پروژه ها که بین یک تا بیش از ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی دارند، کمک کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران تصریح کرد: بزرگترین چالش این طرح های نیمه تمام، تخصیص منابع مالی است که تلاش می کنیم با برقراری ارتباط موثر با بانک های عامل در صورت امکان نسبت به تأمین بخشی از نیازهای آنها با باز شدن اعتبارات اسنادی و دریافت فاینانس داخلی یا خارجی اقدام کنیم.

به گزارش تسنیم، با بهره برداری از پروژه های نیمه تمام پتروشیمی که ارزش آنها بالغ بر ۳۰ میلیارد دلار است، بیش از ۵۵ میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران افزوده خواهد شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *