حفر هر حلقه چاه نفت دریایی با متوسط زمانی ۴۷ روز

NDCO: مدیرعامل شرکت حفاری شمال اعلام کرد این شرکت موفق شده است، حفر هر حلقه چاه دریایی در یک میدان نفتی دریایی را به طور متوسط در زمانی طی ۴۷ روز به پایان برد.

وی با اشاره به اینکه طی ۹ ماه و نیم پایانی سال ۲۰۱۳ میلادی، یک دکل حفاری دریایی متعلق به شرکت حفاری شمال موفق شده است، ۶ حلقه چاه را در یک میدان نفتی دریایی در خارج از ایران حفر نماید گفت: متراژ مجموع این چاه ها بالغ بر ۱۸ هزار متر است.

وی تصریح کرد: دستیابی به این عدد در حوزه صنعت حفاری دریایی آن هم در منطقه سخت و دشوار دریای کاسپین یک دستاورد فنی قابل توجه محسوب می شود.

هدایت اله خادمی یادآور شد: رویکرد حرفه ای کارفرمای پروژه نقش ممتازی در حصول این دستاورد داشته است به گونه ای که کارفرما با ارائه برنامه حفاری متناسب، نظارت و هماهنگی توانسته راندمان حفاری را افزایش دهد.

خادمی تاکید کرد: البته مهارت و تخصص پرسنل شرکت حفاری شمال نیز در کسب این دستاورد تاثیر داشته است و امیدواریم این روند ادامه یابد.

وی گفت: حفاری شمال با اجرای عملیات حفاری بدون خطا و اعمال رویکردهای تعاملی حرفه ای توانسته است زمینه خوبی برای اعتماد و همگرایی با کارفرما ایجاد کند و همین عوامل باعث شده است تا چنین سرعتی را در عملیات حفاری دریایی به دست آوریم.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی مقیاس کوچک در زرند کرمان

عملیات اجرایی اولین نیروگاه سیکل ترکیبی مقیاس کوچک (DG) کشور در سفر روز پنجشنبه وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *