اروپا ۵ تا ۶ سال دیگر با کمبود برق روبرو می شود

شانا: به اعتقاد کارشناس ارشد آژانس بین المللی انرژی، احتمال دارد اروپا در ۶-۵ سال آینده با قطع برق مواجه شود، به این دلیل باید سرمایه گذاریهای خود را در حوزه برق از نو ساماندهی کند.

به گزارش سایت خبری انرژی گونلویو، فاتح بیرول، کارشناس ارشد آژانس بین المللی انرژی (IEA) در کنفراس این انجمن گفت: هزینه تولید یک واحد انرژی در ۱۰ سال گذشته، دو برابر شده است.
وی گفت: نه تنها نفت، بلکه دوران همه انرژیهای ارزان در دنیا به سر رسیده است.

به اعتقاد بیرول، ال ان جی از لحاظ ایجاد تنوع انرژی بسیار مهم است اما حمل آن، از حمل و نقل نفت بسیار گرانتر تمام می شود.
به گفته کارشناس ارشد آژانس بین المللی انرژی، میزان سرمایه گذاری جهانی در حوزه انرژی در سالهای گذشته به شدت افزایش یافته، اما این میزان در سالهای ۲۰۱۳-۲۰۱۱ ثابت مانده است.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، سرمایه گذاری جهانی در حوزه انرژی تنها ۱.۶ تریلیون دلار بوده است.

بیرول دلیل این امر را، کاهش سرمایه گذاریهای چین در حوزه انرژی و افت سرمایه گذاریهای جهانی در حوزه انرژی تجدیدپذیر دانست.

وی تصریح کرد: ۶۰ درصد سرمایه گذاریهای جهانی، در حوزه انرژی تجدید پذیر است.
بیرول گفت: تا بیست سال آینده، باید در جهان ۴۰.۲ تریلیون دلار سرمایه گذاری در حوزه انرژی صورت گیرد. ۴۰ درصد این سرمایه گذاری برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون انرژی و ۶۰ درصد آن برای بازسازی تاسیسات از کار افتاده است.

کارشناس ارشد آژانس بین المللی تصریح کرد که تا ۱۰ سال گذشته، میزان دخالت دولتها در حوزه انرژی ۷۰ درصد بود اما این میزان در سال گذشته به ۹۰ درصد رسیده است و این درصد نگران کننده، رقابت در بازار انرژی را بسیار کم کرده است.
بیرول افزود: اروپا باید در سالهای آینده بیش از دو میلیارد دلار در حوزه انرژی تجدیدپذیر برای تولید برق سرمایه گذاری کند، در غیر این صورت امکان دارد تا ۶-۵ سال آینده با قطع مکرر برق مواجه شود.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *