فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر تکمیل شد

واحد ششم گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر به ظرفیت ۱۶۲ مگاوات به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

به گزارش شانا، با بهره‌برداری از واحد ششم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر،‌ فاز دوم این نیروگاه خصوصی با ظرفیت ۹۷۲ مگاوات به‌طور کامل وارد مدار برق کشور شد.

فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر که هم‌اکنون نخستین واحد آن به مدار برق کشور پیوسته است، در دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی به‌ظرفیت کل ۳۲۴ مگاوات در حال احداث بود که واحد نخست آن سوم خردادماه و واحد دوم هم‌اکنون به بهره برداری رسید.

فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر شامل چهار واحد گازی بود که واحد نخست آن در اسفندماه ۸۷،‌ واحد دوم در اردیبهشت‌ماه ۸۸،‌ واحد سوم در تیرماه ۸۸ و واحد چهارم آن در خردادماه سال ۱۳۸۹ به بهره‌برداری رسید.

سوخت اصلی نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن گازوییل است که این سوخت در سه مخزن، هرکدام به ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب ذخیره می‌شود.

نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر با سرمایه‌گذاری شرکت صنایع برق و انرژی صبا در منطقه آزاد اروند در کیلومتر هشت جاده خرمشهر- اهواز واقع شده و پست‌ آن ۴۰۰ کیلوولت است که به‌طور کامل به بهره‌برداری رسیده است.

سازنده تجهیزات و پیمانکار اصلی این پروژه شرکت مپنا بوده و بیشتر تجهیزات این نیروگاه ساخت داخل است.

تشویق، حمایت و جذب سرمایه‌گذاری غیردولتی در بخش احداث نیروگاه‌ها موجب افزایش ظرفیت تولید و این افزایش ظرفیت موجب افزایش پایداری شبکه و بهبود ولتاژ برق منطقه،‌ ایجاد زمینه‌های اشتغال در منطقه و توسعه صادرات برق به کشورهای همسایه خواهد شد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *