روزنامه تلگراف: انگلیسی‌ها مشتاقانه منتظر بازگشت به بازار انرژی ایران هستند

شانا: همزمان با تلاش‌های دولت انگلیس برای بازگشایی سفارتخانه اش در ایران، روزنامه تلگراف گزارش داد که فعالان اقتصادی این کشور آماده بازگشت به صنعت نفت ایران می شوند.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی تلگراف، با افزایش تلاشهای ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک با ایران، صادرکنندگان انگلیسی مشتاقانه منتظر باز شدن راه تجارت با جمهوری اسلامی هستند.
جرارد لیونز، مشاور ارشد اقتصادی شهردار لندن در این‌باره به تلگراف گفت: ایران از لحاظ استراتژیک و جغرافیایی، اقتصاد بسیار مهمی است که ظرفیت بالای آن سبب شده تا انگلیس به دنبال برقراری روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی خود با این کشور باشد.

وی همچنین تاکید کرد که بهبود شرایط موفق اقتصادی انگلیس تنها با تداوم توسعه و تعمیق روابط بین‌المللی این کشور ممکن است.
بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود بهبود روابط تهران و غرب، سود سرشاری را نصیب شرکتهای نفتی و گازی انگلیس کند. زیرا در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات کنونی غرب با ایران، تحریمهای کنونی علیه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی این کشور لغو می‌شود.

تام استاکر، کارشناس انرژی شرکت حقوقی پینسنت میسون در این‌باره گفت: شرکت‌ها در ماه‌های اخیر در حال آماده شدن برای بازگشت به ایران هستند. ایران کشوری ثروتمند با منابع طبیعی غنی است که زمانی یکی از تامین‌کنندگان اصلی محصولات پتروشیمی برای بازارهای اروپایی بود. از سوی دیگر شرکت‌های نفتو گاز به دلیل نگرانی از وضع تحریمهای جدید علیه روسیه به دنبال راه‌های جایگزین برای تامین سوخت‌های فسیلی خود هستند.
گزارش تلگراف می‌افزاید: بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، تولید روزانه ۵.۷ میلیون بشکه نفت را برای سال ۲۰۱۸ هدف‌گذاری کرده است و جدیدترین آمار ارائه شده از سوی اوپک نیز نشان می‌دهد که این کشور هم‌اکنون روزانه سه میلیون بشکه تولید دارد.

استاکر نیز با اشاره به ظرفیت تولید ایران تاکید کرد: بازگشت به بازار ایران، فرصتی برای شرکتهای خدماتی نفت و گاز و همچنین بهبود امنیت تامین انرژی جهان است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *