آمادگی شل برای پرداخت ۳۰ میلیون پوند خسارت نفتی به مردم نیجریه

شانا: شرکت شل برای حل و فصل پرونده نشت نفت در سال ۲۰۰۸ میلادی در نیجریه، حاضر است ۳۰ میلیون دلار خسارت بپردازد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، برخی منابع اعلام کردند که شرکت انگلیسی-هلندی شل برای خسارت های نشت نفت در نیجریه در سال ۲۰۰۸ میلادی، حاضر است ۳۰ میلیون دلار بپردازد.

مؤسسه حقوقی لی دی، به نمایندگی از ۱۱ هزار نفر از اهالی دلتای نیجر، در سال ۲۰۱۱ میلادی از شرکت شل به دلیل نشت ۵۰۰ هزار بشکه نفت در این منطقه، شکایت کرده و خواهان دریافت ۳۰۰ میلیون دلار خسارت شده بود.

یکی از دادگاه های انگلستان در روز جمعه (۳۱ خرداد) درخواست مؤسسه حقوقی یاد شده را برای تعمیم مسئولیت شرکت شل رد کرده و اعلام کرده بود که این شرکت انگلیسی مسئولیتی در قبال دزدی های نفتی ندارد.

قرار است در ماه مه سال ۲۰۱۵ میلادی نیز دادگاهی در نیجریه درباره پرونده یاد شده برگزار شود، اما شرکت شل از شاکیان خود خواسته است که پیش از برگزاری آن دادگاه، پرونده را با مصالحه به پایان برسانند.

موتیو سانمونو، مدیر زیرشاخه نیجریایی شل گفت: از همان آغاز، ما مسئولیت دو حادثه تلخ نشت نفت را پذیرفته بودیم اما از شاکیان تقاضا می کنیم که پیگیری دعاوی اغراق آمیز خود را در انگلستان متوقف کنند و غرامت معقول پیشنهاد شده را بپذیرند.

خبر تکمیلی از هافینگتن پست: ماهیگیران نیجریه ای این پیشنهاد را نپذیرفته اند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *