شرکت نفت ترکیه کارکنان خود را از عراق خارج کرد

شانا: شرکت ملی نفت ترکیه، کارکنان ترک خود را در میدان نفتی منصوریه عراق از این کشور خارج کرد. با این وجود فعالیتهای اکتشافی و استخراجی این میدان هنوز ادامه دارد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، شرکت ملی نفت ترکیه موسوم به ˈتاپو’، به دلیل نگرانی از امنیت جانی کارکنان ترک خود آنها را از میدان نفتی منصوریه که نزدیک بغداد واقع شده است، خارج کرد.
بسیم شیشمان، مدیر عامل شرکت تاپو گفت: کارکنان عراقی فعالیت خود را در این میدان نفتی ادامه می دهند و تنها مهندسان و پرسنل فنی ترک، از کشور خارج شده اند.

شرکت ملی نفت ترکیه در چهار چاه، دو چاه نفتی و دو چاه گازطبیعی، در جنوب عراق فعالیت اکتشافی و استخراجی انجام می دهند.کارکنان ترک دیگر میدانها هنوز به فعالیت خود در عراق ادامه می دهند.
بسیم شیشمان، در سخنرانی خود در بیست و یکمین کنگره جهانی نفت گفت: شرکت ملی نفت ترکیه از ابتدای سال ۲۰۱۴ میلادی، ۱۱۰ هزار بشکه نفت از میدان منصوریه و ۱۰ هزار بشکه نفت نیز از میدان بدر استخراج کرده است.

وی افزود: تاپو در یک سال گذشته، بیش از ۱۱۰ میلیون دلار از این میدانهای نفتی درآمد کسب کرده. هدف این شرکت رساندن این رقم به ۴۰۰ میلیون دلار تا پایان سال است.
میدان نفتی منصوریه واقع در شرق منطقه دیاله در سال ۱۹۷۹ میلادی کشف شده که ذخیره گازی این میدان حدود ۴ تریلیون و ۵۰۰ میلیارد فوت مکعب برآورد می شود، ضمن آن که این میدان ۴ حلقه چاه دارد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *