ظرفیت تولید میدان هنگام افزایش می یابد

شانا: افزایش ظرفیت تولید نفت از میدان هنگام با توجه به برنامه ریزی برای احداث خطوط لوله جدید و افزایش ظرفیت فراورش در خشکی، در دستور کار شرکت نفت فلات قاره ایران قرار دارد.

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره ایران در گفتگو با خبرنگار شانا اظهار داشت: هم اکنون روزانه بیش از ۲۰ هزار بشکه نفت در میدان هنگام تولید می شود که با توجه به برنامه احداث خطوط لوله جدید و افزایش ظرفیت فرآورش نفت در خشکی، ظرفیت تولید این میدان افزایش می یابد.

محمدباقر سلیمانی با بیان این مطلب افزود: همچنین در منطقه عملیاتی قشم، مقدمات و زیرساختهای توسعه میدانهای توسن و آلفا نیز آماده است.

وی با یادآوری این مطلب که این میدانهای غیرمشترک (توسن و آلفا) در اولویت توسعه قرار ندارد، ادامه داد: هر زمان تصمیمی برای توسعه آنها اتخاذ شود زیرساختها به طور کامل آماده است.

سلیمانی در باره منطقه عملیاتی کیش نیز توضیح داد: منطقه کیش گلوگاه بازرگانی شرکت نفت فلات قاره ایران است و عمده مسائل بازرگانی و کشتیرانی این شرکت در این منطقه راهبری می شود.

وی با اشاره به برنامه پمپی کردن برخی چاهها در میدانهای بلال و اسفند گفت: با این اقدام، تولید از هر کدام از این میدانها بین ۵ تا ۱۰ هزار بشکه افزایش می یابد.

بر پایه این گزارش، شرکت نفت فلات قاره ایران در زمره یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده نفت دریایی جهان است و بخش قابل توجهی از تولید نفت کشور را در طول بیش از یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر از گستره آبهای خلیج فارس با پیشینه نیم قرن تجربه بر عهده دارد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *