بازتاب سخنان زنگنه درباره توانایی ایران برای جبران کمبود نفت عراق در رسانه های عربی

سخنان دیروز (شنبه ۳۱ خرداد ماه) وزیر نفت ایران درباره ظرفیت لازم ایران برای جبران کمبود عرضه نفت عرا توجه رسانه های عرب زبان را به خود جلب کرد.

به گزارش شانا، در پی انتشار گفتگوی اختصاصی بیژن زنگنه با شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی با عنوان « ایران توان جبران کمبود عرضه نفت عراق را دارد»، رسانه های عرب زبان به صورت گسترده این خبر را بازتاب دادند.

پایگاه خبری الاسبوع در گزارش خود آورد: ایران آمادگی خود را برای جبران کاهش عرضه نفت به بازارهای جهانی ناشی از شرایط امنیتی عراق، اعلام کرد.

الاسبوع در ادامه گزارش خود به سخنان زنگنه مبنی بر این که “ایران به دور از تحولات عراق، همواره برای عرضه نفت در بازارهای جهانی به صورت منظم و پایدار، تلاش کرده است ” اشاره کرد.

خبرگزاری الشرق در بازتاب گفتگوی زنگنه با شانا در بخشی از خبر خود به نقل از وزیر نفت ایران اعلام کرد: با توجه به شرایط موجود به بازگشت شرکتهای خارجی به ایران خوشبینم.

همچنین پایگاه خبری البوابه نیوز ضمن مطرح کردن تاثیر حمله گروه تروریستی داعش به مراکز نفتی عراق و کاهش تولید و صادرات نفت این کشور به بازتاب سخنان وزیر نفت ایران با شانا پرداخت.

وزیر نفت: ایران در صورت رفع تحریمها آمادگی دارد نفت بیشتری تولید و به بازارهای جهانی صادر کند.
به گزارش شانا، روابط عمومی وزارت نفت در ارتباط با خبری که از قول وزیر نفت در باره اعلام آمادگی ایران برای جایگزینی نفت عراق در رسانه ها آمده بود، به نقل از بیژن زنگنه اعلام کرد: “من در پاسخ به پرسشی که در این مورد مطرح شد گفتم که ایران به دلیل تحریمهای غیر قانونی و غیر عادلانه، کمتر از ظرفیت تولید خود نفت تولید و صادر می کند و لذا مستقل از موضوع عراق، ایران در صورت رفع تحریمها آمادگی تولید و صادرات نفت بیشتر به بازارهای جهانی را دارد”.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *