آلمان سه رکورد جدید در حوزه انرژی خورشیدی به ثبت رساند

شانا: آلمان با این که جزو کشورهای نیست که از نعمت تابش شدید نور خورشید بهره مند باشد اما، با سرمایه گذاریهای عظیم که در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر، به ویژه انرژی خورشیدی، انجام داده است، توانست در دو هفته گذشته سه رکورد جدید را به ثبت برساند.

به گزارش سایت خبری انرژی گونلویو، بر اساس آمار منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی سیستمهای انرژی خورشیدی ای سی یی فرانهوفر (Fraunhofer ISE)، تولید انرژی برق آلمان توسط انرژی خورشید، درتاریخ ۶ ژوئن (۱۶ خرداد ماه) بین ساعت ۱ الی ۲ بعد از ظهر، به ۲۴.۲۴ گیگاوات رسیده است. این میزان سبب ثبت رکود تولید بیشترین انرژی برق توسط انرژی خورشیدی در جهان شد.

آلمان در ۹ ماه ژوئن (۱۹ خرداد ماه) این بار با تولید ۲۳.۱ گیگاوات انرژی برق از انرژی خورشیدی، توانست ۵۰.۶ درصد از تقاضای برق کشورش را پاسخگو باشد که این نیز یک رکورد جهانی به شمار می رود.
این کشور در تاریخ ۱۳-۶ ژوئن در مجموع ۱.۲۶ تراوات ساعت برق از انرژی خورشیدی به دست آورد، که این سومین رکورد جهانی است که آلمان توانست به نام خود ثبت کند.

این رکورد شکنی های پیاپی مسولان آلمانی را به فکر توسعه سیستمهای ذخیره سازی انرژی خود انداخته است، تا در آینده بتوانند منابع انرژی تجدید پذیر را جایگزین منابع انرژی کنونی کنند.

اطلاعات بیشتر: PV-Magazine

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *