انتقال مینی پالایشگاه‌های ارس به سایت صنایع سنگین

دنیای اقتصاد: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: عملیات انتقال مینی پالایشگاه‌های موجود در فاز یک صنعتی این منطقه به سایت صنایع سنگین آغاز شد.
محسن خادم‌عرب باغی در حاشیه دیدار از سایت یک هزار و ۴۰۰ هکتاری صنایع سنگین این منطقه همزمان با هفته محیط‌زیست افزود: استقرار غیراصولی واحدهای مینی پالایشگاهی پیش از تصویب و استقرار منطقه آزاد ارس در محدوده فاز یک صنعتی واقع در حاشیه شهر جلفا، موجب بروز مشکلات زیست‌محیطی شده بود که عملیات انتقال این واحدها به سایت صنایع سنگین با همکاری مناسب و در خور تحسین سرمایه‌گذاران این مجموعه‌ها در اولویت قرار گرفت.
عرب باغی گفت: مطالعات زیست محیطی سایت صنایع سنگین به تایید ‌سازمان حفاظت از محیط زیست رسیده و ‌سازمان منطقه آزاد ارس به لحاظ ملاحظات زیست محیطی مجوزهای لازم را برای فعالیت واحدهای پالایشگاهی صادر می‌کند و سرمایه‌گذاران باید استانداردهای لازم را در خط تولید و تاسیسات رعایت کنند.
وی بیان کرد: هم‌اکنون در سایت ۱۴۰۰ هکتاری صنایع سنگین دو واحد پالایشگاهی در حال فعالیت و تولید هستند که انواع فرآورده‌های نفتی را با هدف صادرات به کشورهای همسایه تولید می‌کنند.
عرب‌باغی گفت: پنج پروژه پالایشگاهی جدید نیز در سایت صنایع سنگین با سرمایه‌گذاری مشترک کشورهای همسایه و سرمایه‌گذاران ایرانی در حال احداث است که برخی از این پالایشگاه‌ها طبق برنامه در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: برخی از زیرساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت سرمایه‌گذاران در سایت صنایع سنگین از جمله راه دسترسی، گاز، برق و مخابرات تامین شده و در برخی موارد از جمله تامین آب و توسعه خیابان‌های این سایت باید با هزینه بسیار بالا توسط‌سازمان انجام پذیرد که نیازمند همراهی متولیان امر هستیم.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *