شرکت روسی تکنوپروم مذاکره برای ساخت نیروگاه برق در ایران را تایید کرد

شانا: شرکت روسی تکنوپروم اکسپورت تایید کرد که در حال مذاکره برای ساخت نیروگاه های برق در ایران است.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از مسکو، شرکت روسی تکنوپروم اکسپورت (Technopromexport) که بخشی از شرکت روستک (Rostec) است، تایید کرد که در حال انجام گفتگوهایی برای ساخت نیروگاه های برق در ایران است.
شرکت روسی تکنوپروم اکسپورت امروز (دوشنبه ٩ تیرماه) به خبرگزاری ایتار تاس اعلام کرد: ما تایید می کنیم که در حال مذاکره هستیم اما هیچ جزئیاتی در این باره اعلام نخواهد شد.

سرگئی ریژوف” معاون اجرایی مدیرکل و “الکساندر زاسلافسکی” مدیر انستیتوی طراحی نیروگاه‌های شرکت تکنوپروم دیروز (یکشنبه ٨ تیر) اعلام کرده بودندکه این شرکت مذاکراتی با وزارت نیرو ایران درباره ساخت ۵ نیروگاه برق در این کشور داشته است.
معاون اجرایی مدیرکل شرکت تکنوپروم که از نیروگاه های برق استان آذربایجان شرقی ایران بازدید کرده بود به خبرنگاران گفت که این شرکت نیروگاه ٢١٠٠ مگاواتی رامین اهواز و نیروگاه ١۶٠٠ مگاواتی شهید منتظری اصفهان را احداث کرده است.

وی با بیان این که روسیه برای احداث ۱۷۲۵ مگاوات نیروگاه جدید در استان آذربایجان شرقی آمادگی دارد، گفته بود: در صورت به نتیجه رسیدن گفتگوها، شرکت تکنوپروم ۵ واحد نیروگاهی در کنار نیروگاه‌های برق سهند در بناب و تبریز می سازذ.
این مقام روس اعلام کرده بود: استان آذربایجان جزو یکی از مناطق در حال توسعه صنعتی ایران است از این رو افزایش واحدهای تولید برق در این استان ضروری به نظر می رسد.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در ماه مه سال ٢٠١۴ میلادی اعلام کرده بود که ایران و روسیه در حال مذاکره درباره پروژه های ١٠ میلیارد دلاری تولید برق هستند.

شرکت تکنوپروم اکسپورت روسیه یک شرکت دولتی با ۶٠ سال سابقه فعالیت است و تاکنون در ۵۴ کشور جهان از جمله ایران به ساخت نیروگاه اقدام کرده است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *