طراحی دو نرم افزار فنی و تخصصی در شرکت نفت و گاز مارون

شانا: دو نرم افزار پایش عملیات تولید (PMOS) و جمع آوری داده های سرچاهی (WDGS) در شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون طراحی و عملیاتی شد.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفتخیز جنوب مدیر عامل شرکت نفت و گاز مارون در این باره توضیح داد:این نرم افزارها توسط کارشناسان خدمات رایانه ای و اداره های مهندسی تولید، نگهداری و تعمیرات این شرکت با همکاری یک شرکت بخش خصوصی داخلی تهیه شده است.

سیدعبدالله موسوی گفت: هدف از اجرای پروژه PMOS، ثبت، بروز رسانی و پایش همه عملیات حساس مرتبط با فرایند تولید نفت و گاز است که از ابتدای امسال آغاز و هم اکنون در اختیار برنامه ریزی تلفیقی شرکت قرار گرفته است.

وی به ویژگی های مثبت این سامانه اشاره کرد و افزود: ثبت مسائل خاص تولید، پایش اقدامات و پروژه های مرتبط، تامین کالا و لوازم جانبی و پیشرفت کار تا حصول نتیجه نهایی از ویژگی های عمده این سامانه به شمار می آید.

موسوی بارزترین ویژگی این سامانه را افزایش بهره وری و توان سازمان از طریق قراردادن اقدامات و عملیات در مسیر صحیح دانست و در مورد سامانه WDGS اظهار کرد: این پروژه بخشی از پروژه پایان نامه رئیس خدمات رایانه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در باب امن سازی سیستم ها در ایستگاه تزریق گاز مارون بوده است.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: اصلاح روش‌های سنتی جمع آوری داده های سرچاهی از جمله فشار، دما و دبی از حالت کاغذی به دیجیتال، کاهش ضریب خطا و هزینه بالای ایاب و ذهاب و خطرات موجود از اهم اهداف انجام این پروژه است.

وی به امتیازات استفاده از این سامانه اشاره کرد و افزود: علاوه بر ذخیره سازیLog چاه به صورت الکترونیک، امکان گزارش دهی تحلیلی از رفتار چاه برای برنامه ریزی به هنگام اقدامات فنی و عملیاتی نیز وجود دارد.

شرکت نفت و گاز مارون یکی از شرکت های بهره برداری زیرمجموعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که راهبری میدان های مارون، کوپال و شادگان در استان خوزستان را برعهده دارد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *