امضای تفاهم نامه همکاری تحقیقاتی وزارتخانه‌های علوم و نفت

معاونان پژوهش و فناوری وزارتخانه‌های علوم و نفت دیروز در نشستی که در محل وزارت علوم برگزار شد تفاهم نامه تحقیقاتی امضا کردند.

به گزارش شانا، وحید احمدی و محمدرضا مقدم، معاونان پژوهش و فناوری وزارتخانه‌های علوم و نفت دیروز (یکشنبه ١۵ تیرماه) در نشستی که در محل وزارت علوم برگزار شد تفاهم‌نامه تحقیقاتی امضا کردند.

وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در این نشست، امضای این تفاهم نامه را در ذیل سیاست کلان کشور که هدایت تحقیقات و پژوهش برای رفع نیازهای جامعه است ارزیابی کرد و گفت: از گذشته با ایجاد دانشکده‌های نفت و پتروشیمی در دانشگاه‌های کشور و همچنین مراکز پژوهشی متعدد در وزارت نفت ارتباط خوبی بین دو وزارتخانه برقرار بود که با امضای این تفاهم نامه این ارتباط تقویت خواهد شد.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه، فعالیت‌های مشترک دو وزارتخانه براساس اعلام نیاز و طرح‌های ارائه شده وزارت نفت انجام خواهد شد و واگذاری کلیه امور تحقیقات و فناوری میدان‌های نفتی کشور به دانشگاه‌ها و حمایت از رساله‌های دکترای مرتبط با نفت و به کارگیری آنها در طرح‌های پژوهشی کاربردی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

احمدی تصریح کرد: با توجه به اهمیت راهبردی طرح‌های تحقیقاتی ازدیاد برداشت نفت و بهینه‌سازی انرژی در اقتصاد کشور این طرح‌ها و عملیاتی کردن آنها در اولویت طرفین این تفاهم نامه است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم عنوان کرد: براساس تفاهم نامه مذکور، وزارت نفت از فرصت‌های مطالعاتی اساتید و دانشجویان دکترا در صنایع نفت حمایت کرده و طرح‌های کلان مصوب را که مرتبط با نفت است مورد حمایت قرار می‌دهد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *