برگزاری نخستین همایش مسئولیت اجتماعی شرکتها در صنعت پتروشیمی، مهر ۹۳

نخستین همایش «مسئولیت اجتماعی شرکتها» در صنعت پتروشیمی ٢۶ و ٢٧ مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش شانا شرکت ملی صنایع پتروشیمی با همراهی سازمان مدیریت صنعتی نخستین همایش «مسئولیت اجتماعی شرکت» را بیست و ششم و بیست و هفتم مهرماه در سالن همایشهای صدا و سیما برگزار می‌کند.

بر این اساس، ترویج فرهنگ مسئولیت اجتماعی، کمک به نشر دانش و مستندسازی تجربه‌های شرکتها در حوزه مسئولیت اجتماعی، نهادینه کردن نظام گزارش‌دهی مسئولیت اجتماعی شرکتها مطابق با استانداردهای بین‌المللی در صنعت پتروشیمی و جلب حمایت نهادهای حاکمیتی برای ترویج مشارکت در بومی‌سازی و تحقق استاندارد بین‌المللی از جمله مهم‌ترین اهداف این همایش دوروزه است.

همچنین مسائلی از جمله کمک به تعامل و هماهنگی میان شرکتها و سازمانهای مرتبط برای استقرار مسئولیت اجتماعی در شرکت و همچنین طراحی و اجرای نظام ارزیابی شرکتهای پتروشیمی ایران در زمینه ترویج مسئولیت اجتماعی نیز در این همایش مورد توجه قرار گرفته است.

بنابراین گزارش، عباس شعری مقدم، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به عنوان رئیس این همایش، علی‌محمد گودرزی، رئیس شورای راهبردی مسئولیت اجتماعی شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان دبیر همایش، عادل نژادسلیم، مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس، رئیس شورای سیاستگذاری همایش و نسرین جزنی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، ریاست شورای علمی این همایش را بر عهده دارد.

لازم به توضیح است: مفهوم و اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت، مسئولیت اجتماعی شرکت و توسعه پایدار در صنعت پتروشیمی، جایگاه مسئولیت اجتماعی شرکت در ایران و جهان، تجربه‌های موفق ملی و جهانی در گستره این موضوع و گفتمان بخش خصوصی، دولت و نهادهای مدنی برای تحقق مسئولیت اجتماعی مهم‌ترین محورهای این همایش است.

مسئولیت اجتماعی، مفهومی است که در اواسط قرن بیستم مطرح شد و توجه بسیاری را در محافل اقتصادی، علمی و سیاسی به خود جلب کرد. ظهور مسئولیت اجتماعی شرکتها، در سالهای اخیر ریشه در داد و ستدهای جهانی، پیچیده‌تر شدن فضای کسب و کار، تقاضا برای شفافیت در کسب و کار، شهروند سازمانی و پاسخ به تحولات و چالشهای جهانی شدن دارد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *