همه تجهیزات مخازن جدید ذخیره سازی نفت خام خارک وارد کشور شد

آخرین تجهیزات پروژه احداث مخازن چهار میلیون بشکه ای پایانه نفتی خارک شامل، شیرآلات و ولوهای تخلیه و ارسال برای نصب در محلهای مورد نظر وارد این جزیره شد.

به گزارش شانا، تمامی تجهیزات مورد نیاز چهار مخزن جدید ذخیره سازی نفت خام در پایانه نفتی خارک هم اکنون وارد کشور شده است.

برای ساخت این چهار مخزن که هر یک به ظرفیت یک میلیون بشکه است، تاکنون ۴٣ کیلومتر کابل کشی، ١۴ هزار تن ورق فلزی، ١۵ هزار قطر اینچ جوشکاری خط لوله، ۵٠٠ هزار مترمکعب خاکبرداری، ١۴۴ هزار مترمربع رنگ آمیزی، ١٨ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۴۵ کیلومتر عملیات جوشکاری انجام شده است.

بر اساس اعلام شرکت پایانه های نفتی ایران، با توجه به استفاده از آخرین استانداردهای بین المللی و استفاده از سیستم حفاظت کاتدی جدید در مخازن جدید ذخیره سازی نفت، عمر این مخازن به دو برابر مخازن قدیمی افزایش می یابد، از این رو تعمیر اساسی این مخازن هر ١۵ سال یک بار انجام می شود.

به گفته مسئولان شرکت پایانه های نفتی ایران در این پروژه به ازای ذخیره سازی هر بشکه نفت ١١ دلار هزینه شده است در صورتی که هم اکنون این هزینه در جهان معادل ٢٨ دلار برآورد می شود.

با بهره برداری از این چهار مخزن ظرفیت ذخیره سازی نفت کشورمان در پایانه نفتی خارک به ٢٨ میلیون بشکه افزایش می یابد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *