لرزه‌ نگاری سه‌ بعدی میدان نفتی رامین پایان یافت

عملیات لرزه نگاری سه بعدی میدان نفتی رامین با هدف تعیین مشخصات ساختمانی و شناخت دقیقتر مخازن آسماری و بنگستان تکمیل شد.
به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفتخیز جنوب، معاون مدیر امور فنی زمین شناسی گسترشی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اهمیت لرزه نگاری سه بعدی میدان نفتی رامین گفت: نتایج اطلاعات لرزه‌ نگاری انجام شده در تصمیم‌ گیری برای حفاری چاه‌ های توسعه‌ای با هدف افزایش تولید صیانتی از این میدان و همچنین شناسایی پتانسیل های جدید نفتی استفاده خواهد شد.
فرخ ناصری کریموند هدف از اجرای این عملیات را تعیین مشخصات ساختمانی و شناخت دقیقتر مخازن آسماری و بنگستان میدان رامین، تهیه نقشه ها و کسب اطلاعات بیشتر برای افزایش تولید نفت اعلام کرد.
وی افزود: عملیات لرزه نگاری سه بعدی میدان رامین در منطقه ای به گستردگی ٨٧٧ کیلومتر مربع در محدوده شهرستان‌های اهواز، باوی و شوشتر از سوی یکی از شرکت‌ داخلی انجام شده است.
ناصری کریموند درباره ویژگی‌های این میدان توضیح داد: میدان نفتی رامین با طول حدود ۴٠ کیلومتر و عرض ۴ کیلومتر در ٣٠ کیلومتری شمال شرقی اهواز قرار دارد و شامل مخازن نفتی آسماری و بنگستان است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *