ضرورت پایبندی سهامداران طرح زیرساخت سیراف به تعهدات خود

سهامدارانی که در طراحی و ایجاد شرکت زیرساخت طرح فراگیر پالایشی سیراف به تعهدهای خود عمل نکنند، کرسی خود را در هیئت مدیره شرکت از دست می دهند.

به گزارش خبرنگار شانا، در صورتی که برخی از شرکا به تعهدهای خود در ایجاد شرکت زیرساخت عمل نکنند، شرکت ملی پالایش و پخش و سایر شرکا افزایش سرمایه خواهند داد و این سهامداران در هیئت مدیره شرکت زیرساخت نقشی نخواهند داشت.

بر پایه این گزارش، هیچ سرمایه گذاری حاضر نخواهد بود که به دلیل تامین نشدن بموقع سهم خود در شرکت زیرساخت که ۴٠ تا ۵٠ میلیون دلار است، سرمایه گذاری ٢۵٠ میلیون دلاری خود را به خطر بیندازد.

بر همین اساس شرکت ملی نفت ضمن تعیین تکلیف شرکتهایی که به تعهد خود عمل نکنند، در صورت لزوم به سرمایه گذاری نیز اقدام خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، در دوران ساخت و راه اندازی شرکت زیرساخت، مسئولیت این شرکت برعهده شرکت ملی پالایش و پخش است و در دوران بهره برداری، هیئت مدیره که از سوی شرکا انتخاب می شود، درباره چگونگی مدیریت این شرکت تصمیم گیری خواهد کرد.

همچنین اساسنامه شرکت در حال تهیه است که پس از نهایی شدن منتشر خواهد شد.

بر طبق اساسنامه وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش نقش رگلاتوری (نظارتی) را در تمام دوران ساخت، راه اندازی و بهره برداری طرح فراگیر پالایشی سیراف خواهند داشت.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *