مخازن نفت خام خارگ مرداد ماه به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل پایانه‌های نفتی ایران گفت: چهار مخزن یک میلیون بشکه‌ای ذخیره نفت خام در خارگ در دست ساخت است که با نصب تجهیزات لازم مرداد ماه وارد مدار می‌شود.

سید پیروز موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مانا در بوشهربا اشاره به اینکه مخازن ذخیره نفت خام در جزیره خارگ رو به پایان است گفت: این مخازن تا پایان مرداد ماه به بهره‌برداری می رسد و ظرفیت ذخیره سازی نفت در جزیره خارگ چهارمیلیون بشکه افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه مخازن ذخیره نفت در خارگ بدست متخصصان کشورمان طراحی، ساخت و نصب شده گفت: این مخازن اکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره‌برداری ازاین چهار مخزن ذخیره‌ای، ظرفیت ذخیره نفت خام در خارگ به ۲۸ میلیون بشکه می‌رسد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از وارد شدن تجهیزات مورد نیازاین مخازن خبرداد و گفت: در ساخت این چهار مخزن ۴٣ کیلومتر کابل کشی، ١۴ هزار تن ورق فلزی، ١۵ هزار قطر اینچ جوشکاری خط لوله، ۵٠٠ هزار مترمکعب خاکبرداری، ١۴۴ هزار مترمربع رنگ آمیزی، ١٨ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۴۵ کیلومتر عملیات جوشکاری انجام شده است.
موسوی بابیان اینکه عمر این مخازن دو برابر مخازن قدیمی است گفت: با توجه به استفاده از آخرین استانداردهای بین المللی و استفاده از سیستم حفاظت کاتدی جدید در مخازن جدید ذخیره سازی نفت، عمر این مخازن به دو برابر مخازن قدیمی افزایش می‌یابد از این رو تعمیر اساسی این مخازن هر ١۵ سال یک بار انجام می‌شود.
وی از راه اندازی سامانه اعلام و اطفا حریق مجتمع مخازن ذخیره سازی پایانه نفتی خارگ خبرداد و گفت: راه اندازی این سیستم از ضروریت های شرکت پایانه های نفتی ایران و در راستای تقویت و افزایش کارآمدی و همچنین بالابردن میزان ایمنی مخازن و تاسیسات پایانه نفتی خارگ انجام می شود.
وی ادامه داد: طراحی و نصب و راه اندازی این سامانه به خوبی توسط توانمندان داخلی انجام شده است و با همت و تلاشی که کارکنان شرکت پایانه های نفتی ایران دارند با نظارت کامل بازرسی فنی و کارشناسی دقیق مدیریت امور فنی شرکت در آینده نزدیک راه اندازی و به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تاکید کرد: پایانه نفتی خارگ به عنوان بزرگترین مرکز صادراتی نفت خام کشور از اهمیت راهبردی برخوردار است و از این رو اهمیت ارتقای ضریب ایمنی مجموعه تاسیسات این پایانه بیش از پیش ضرورت دارد.

درباره مسعود رضازاده

من مسعود رضازاده، دارای مدرک کارشناسی مهندسی صنایع - گرایش ایمنی صنعتی از دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ارشد مدیریت HSE از واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد هستم. به موضوعات مختلف مهندسی صنایع مثل کنترل پروژه، کنترل موجودی، تضمین کیفیت و به خصوص HSE علاقه مندم. اعتقاد دارم حوزه های مختلف مدیریت پروژه به مثابه حلقه های زنجیر بوده و ارتباط ناگسستنی بین آنها برقرار است. مایل هستم جهت ارتقای سطح اطلاعات، تجربیات کاری خود را با متخصصان امر تبادل نمایم.

این مطلب را هم ببینید

مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *