توسعه ناوگان حفاری شرکت پتروایران

مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران از برنامه این شرکت برای توسعه ناوگان حفاری دریایی و خشکی خود خبر داد.

مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران در گفتگو با خبرنگار شانا، با اشاره به ورود نخستین دکل حفاری دریایی این شرکت در اواخر خرداد سال ٩١ اظهار کرد: دکل حفاری مارین ١ یکی از مدرنترین دکل‌های دریایی است که در ناوگان حفاری فعال در حوزه خلیج فارس مشغول به کار است؛ این دکل در نخستین عملیات حفاری خود در آب‌های ایران توانست با ثبت رکوردهای شایسته و مطابق با زمان بندی کارفرما حفاری و تکمیل چاه‌های لایه نفتی پارس جنوبی را انجام دهد.

وی افزود: پس از انجام موفقیت آمیز عملیات حفاری چاه های لایه نفتی میدان گازی پارس جنوبی، از آغاز تابستان سال ٩٢ دکل مارین ١ در عملیات حفاری فاز ٢٠ پارس جنوبی به کار گرفته شد، در این دکل سیستم‌های کنترلی سایبری پیشرفته‌ای وجود دارد.

قاسمی افزود: یکی از مهمترین دستاورهای شرکت پتروایران طی دو سال گذشته تربیت کادر مجرب و توانمند مورد نیاز راهبری و اداره دکل مارین ١ از بین متخصصان و دانش‌آموختگان شایسته ایرانی بوده است.

مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران گفت: این شرکت برای ایجاد بستر مناسب برای توسعه فعالیت‌های حفاری، این فعالیت‌ها را در قالب یک شرکت تخصصی با استانداردهای کاری بین‌المللی سازماندهی کرده است؛ شرکت بین‌المللی حفاری (DCI) علاوه بر اجرای عملیات حفاری مرتبط با پروژه‌های توسعه‌ای پتروایران این خدمات و عملیات را به شکل گسترده‌ای در اختیار کارفرمایان و فعالان صنعت نفت قرارداده است.

وی اظهار کرد: هم اکنون شرکت بین‌المللی حفاری (DCI) بخش عمده‌ای از نیاز شرکت نفت فلات قاره را در قالب خدمات یکپارچه حفاری با ارائه بالغ بر ١٣ سرویس اصلی حفاری تامین می‌کند؛ همچنین اجرای عملیات حفاری فاز ٢٠ پارس جنوبی نیز هم‌اکنون بر عهده این شرکت است.

قاسمی در ادامه گفت: با توجه به نقش مهم عملیات حفاری در پیشبرد پروژه‌های توسعه میدانهای نفتی و گازی شرکت پتروایران به توسعه ظرفیت‌های خود در این زمینه توجه جدی دارد؛ در این راستا این شرکت به تازگی برای خرید دومین دکل دریایی نیز اقدام کرده و امید است که این دکل پیش از پایان امسال عملیات خود را در آب‌های سرزمینی کشور آغاز کند.

به گفته وی دکل جدید پتروایران نیز از به روزترین تکنولوژی برخوردار بوده و از تجارب عملیات انجام شده در دوسال گذشته توسط دکل اول در ارتقای توانمندی‌های آن بهره‌برداری شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران افزود: این شرکت در زمینه عملیات توسعه میدانهای نفت و گاز درخشکی و تجهیز خود به امکانات حفاری در مناطق خشکی نیز قدم‌های مهمی برداشته است که امیدواریم در آینده نزدیک اخبار خوبی از آن در اختیار عموم قرار گیرد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

مشعل فاز ١٨ پارس جنوبی روشن شد

سکوی ١٨A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت دار روز پنجشنبه گذشته با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *