پیشروی داعش سبب تعطیلی میدان نفتی کردستان عراق شد

شانا: شرکت نفتی آفرن انگلیس امروز (جمعه ١٧ مرداد ماه) از توقف تولید نفت در میدان برده راش در کردستان عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت آفرن امروز در بیانیه ای اعلام کرد که پیشروی گرو تروریستی داعش، تولید نفت در میدان برده راش در کردستان عراق را به تعطیلی کشاند و سهام تولیدکنندگان نفت فعال در این منطقه را در بازار بورس لندن تحت تأثیر قرار داد.

این شرکت با اشاره به خروج کارمندان غیرضروری از این میدان، اعلام کرد: آفرن در اقدامی پیشگیرانه عملیات تولید در میدان برده راش را به حالت تعلیق درآورده است.

در معاملات روز جمعه سهام آفرن هفت درصد کاهش یافت، این در حالی است که سهام دو شرکت گلف کی استون پترولیوم با ٢,۶ درصد و گنل انرژی با پنج درصد کاهش خرید و فروش شدند.

همچینین سهام شرکت تولیدکننده نفت دی ان او نروژ، به دنبال وعده آمریکا برای دفاع از اربیل پایتخت کردستان عراق، با افزایش حدود سه درصدی همراه بود.

بر اساس این گزارش، شرکتهای نفتی اکسون موبیل و شورون روز پنجشنبه اعلام کردند که بسیاری از کارمندان خود را از اقلیم کردستان خارج کرده اند.

شرکت نفتی گلف کی استون انگلیس با اعلام این که امنیت میدان مهم شیخان، بزرگترین میدان نفتی کردستان عراق، را افزایش داده است، افزود که تولید و عملیات حمل و نقل نفت بدون خطر ادامه دارد.

میانگین تولید ناخالص میدان نفتی برده راش در سه ماه اول سال ٢٠١۴ میلادی ٧٨۵ بشکه نفت در روز است. شرکت آفرن ۶٠ درصد سهام این میدان نسبتا کوچک را در اختیار دارد.

بنا بر این گزارش، فعالیتهای دیگر شرکت آفرن در کردستان عراق در حالت عادی ادامه دارد اما این شرکت رویدادهای منطقه را نظارت می کند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *