افتتاح نیروگاه بادی کهک تاکستان + فیلم

مپنا: فاز اول نیروگاه بادی کهک تاکستان، به عنوان نخستین مزرعه بادی گروه مپنا، روز دوشنبه بیستم مرداد ماه با حضور وزیر نیرو، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس، نمایندگان استان قزوین در مجلس و استاندار قزوین و نیز دیگر مسوولان محلی این استان به بهره‌برداری می‌رسد.
فاز اول نخستین مزرعه بادی گروه مپنا شامل ۸ واحد نیروگاهی به ظرفیت ۲۰ مگاوات است و هر توربین بادی این نیروگاه نیز ۲٫۵ مگاوات ظرفیت دارد که در یک فرایند انتقال دانش فنی، مراحل ساخت داخل خود را در گروه مپنا می‌گذراند. طول هر پره توربین بادی نصب شده گروه مپنا، ۵۰٫۳ متر، قطر روتور ۱۰۴ متر، ارتفاع تاور (برج) ۸۵ متر و وزن ناسل (ماشین خانه) ۹۶ تن است. هر دستگاه توربین بادی گروه مپنا در سرعت باد ۳٫۵ متر بر ثانیه تا ۲۵ متر بر ثانیه برق تولید می‌کند و در سرعت‌های باد کمتر و بیشتر از مقادیر یاد شده توربین از حرکت باز می‌ایستد.
سنکرون نخستین واحد توربین بادی ۵/۲ مگاواتی گروه مپنا، واقع در مزرعه بادی کهک شهرستان تاکستان استان قزوین، ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه سه‌شنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۲ انجام و این واحد به شبکه سراسری متصل شده بود. عملیات بتن‌ریزی فونداسیون نخستین توربین بادی گروه مپنا نیز همزمان با خجسته زادروز باسعادت امام حسن مجتبی (ع)، روز سوم مرداد ماه سال ۹۲ در مزرعه بادی کهک واقع در شهرستان تاکستان استان قزوین انجام شد.

در پروژه نیروگاه بادی گروه مپنا، شرکت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مپنا به عنوان کارفرمای پروژه، شرکت توسعه یک به عنوان پیمانکار EPC، شرکت نصب‌نیرو به عنوان پیمانکار ساختمانی و نصب، شرکت ساخت تجهیزات سپاهان به عنوان پیمانکار ساخت برج‌های نیروگاه، شرکت ژنراتور مپنا (پارس) به عنوان پیمانکار ساخت توربین،‌ شرکت توگا به عنوان پیمانکار تامین تجهیزات و شرکت مکو به عنوان پیمانکار سیستم‌های کنترل فعالیت می‌کنند.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

یک کشته و دو مجروح در حادثه پالایشگاه بوشهر

فرماندار جم استان بوشهر گفت: بر اثر حادثه ترکیدگی لوله گاز در پالایشگاه فجر این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *