افتتاح مرکز آموزش IOEC در خرمشهر

مراسم افتتاح مرکز آموزش شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، صبح امروز ۱۱ شهریور ماه با حضور مدیرعامل شرکت، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس کار خود را آغاز کرد.
براساس گزارش روابط عمومی شرکت، در این مراسم که در محل این آموزشگاه در بلوار ساحلی این شهر مقدس برگزار شد، فرماندار خرمشهر، رئیس آموزش و پرورش، مسئول شورای شهر ونمایندگانی از نهادهای مختلف شهر همچون شهرداری و اداره بندر حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم مشاور مدیرعامل در خصوص فلسفه راه اندازی این مرکز گفت: تجربه ایجاد مرکز آموزش تاسیسات دریایی ایران، با بهره‌گیری از تجربه شرکت پتروپارس (در زمان مدیریت دکتر منوچهری) در مناطق کنگان وعسلویه صورت گرفته است که با تربیت بیش از ۶ هزار نفر دانشجو در مدت ۸ سال همراه بود.
کریم کارآزموده، با بیان اینکه تلاش داریم تا در این مرکز، رکورد افراد آموزش دیده در عسلویه و کنگان را بشکنیم، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مقرر شده است که سالانه ۵۰۰۰ نفر در مرکز IOEC ، آموزش ببینند.
وی ایجاد این مرکز را یک اقدام منحصر به فرد در کشور خواند که تاکنون در جایی دیده و شنیده، نشده است.
کارآزموده همچنین با تشکر از هدایت وحمایت مدیرعامل بزرگترین شرکت فراساحلی کشور به منظور ایجاد این مرکز آموزشی، برپایی این مرکز را بدون حمایت فرماندار خرمشهر و همچنین نمایندگان مجلس غیر ممکن دانست.
مشاور مدیرعامل IOEC همچنین با قدردانی از حمایت‌های شهردار محترم خرمشهر نیز تصریح کرد: اختصاص یک سرویس با راننده به منظور ایاب و ذهاب دانش‌آموزان این مرکز، امر مهمی است که این خدمت از سوی شهرداری به دانش آموزان این آموزشگاه اختصاص داده شده و به مرور زمان تکمیل‌تر خواهد شد.
کارآزموده،‌ تصریح کرد: ما بهترین‌ نیروها و امکانات را اینجا جمع کردیم که برای تکمیل این حلقه تنها یک زنجیره که آن همان وجود دانشجوی نیاز است.

جوانان خرمشهری از ظرفیت و پتانسیل های بالایی برخوردار هستند

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر نیز در مراسم افتتاح این مرکز با قدردانی از حمایت های مدیریت ارشد IOEC و دست اندرکاران این شرکت، تصریح کرد: جوانان خرمشهری از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار هستند که متاسفانه به دلیل کمبود امکانات، این ظرفیت‌ها در آنها ذخیره شده و نتوانسته به طور کامل به منحصه ظهور برسد.
صامری، از طرف خود و از سوی مردم خرمشهر از دکتر منوچهری و بقیه دست اندرکاران برپایی مرکز آموزش IOEC تشکر و ابراز امیدواری کرد تا این مرکز آموزشی بتواند مسیر توسعه هر چه بیشتر بپیماید.

بهترین عنوان برادر شما « پدر» است

یکی از دانش‌آموزان مرکز آموزش تاسیسات دریایی نیز که به نمایندگی از همکلاسی‌های خود در این مرکز، در قالب نامه‌ای ادبی مدیرعامل شرکت را پدر خواند و با تشکر از زحمات صورت گرفته خرسندی خود و همکلاسی‌هایش را از ایجاد آموزشگاهی با کیفیت بالا و رایگان که بتواند موجبات ارتقای فرهنگ و بالا بردن سطح معلومات مردم شهرش را فراهم کند، تشکر و قدردانی کرد.
خانم آل عامر، همچنین در قالب این نامه از مدیرعامل بزرگترین شرکت فراساحلی کشور خواست تا امکاناتی را برای اشتغال زایی و رفع بیکاری همشهریانش فراهم سازد.
یکی از اساتید مرکزآموزش شرکت تاسیسات دریایی نیز به عنوان نماینده اساتید در این مرکز با قدردانی از این کار بزرگ، امکانات آموزشی این مرکز را از جهات مختلف مانند امکان آموزشی، اساتید، ابراز کمک آموزشی قابل توجه خواند و گفت: در همین مدت کوتاه شاهد ارتقای سطح دانش دانشجویان این آموزشگاه از ابتدای آغاز به کار تاکنون بوده است.
وی ادامه داد: انتظار داریم با وجدان کاری خوب معلمین و روش‌های نوین تدریس، که نیاز است تا مرتب بروز گردد، بتوانیم کاری کنیم که این مرکز هر چه بیشتر پله‌های موفقیت را بپیماید.
خانم حمید با تاکید بر اینکه مردم خرمشهر مردمی هستند که لیاقت بهترین‌ها را دارند، ادامه داد: به جز آموزش زبان و کامپیوتر نیازمند برگزاری کلاس‌های کنکور نیز در این شهر هستیم و امیدواریم در مرحله بعدی این آموزش‌ها نیز در دستور کار مرکز آموزشی IOEC قرار گیرد.

برپایی این مرکز فارغ از تبلیغ و خودستایی بوده است

مدیرعامل شرکت نیز با ابراز خرسندی از اینکه در جمع مردم غیور خرمشهر حضور دارد،‌ برپایی این مرکز را فارغ از هرگونه نیت تبلیغ، خودستایی و تنها به دلیل احساس دین به مردم خرمشهر برای کمک به ارتقای فرهنگ و دانش جوانان این منطقه دانست.
دکتر غلامرضا منوچهری افزود: شرکت IOEC به نیابت وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پارس این مرکز را تاسیس کرده است.
وی با بیان اینکه بالاترین کمک به افراد، کمک به ارتقای فکری آنان است؛ ادامه داد: این کمک پایدای و ماندگاری افراد را به همراه خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه، بستر این کار فراهم بوده است و مسئولین محلی حمایت‌های قابل توجهی در این خصوص از خود نشان داده اند، ادامه داد: تمایل و علاقه دانشجویان برای حضور در کلاس‌ها و همچنین اشتیاق و انگیره مدرسان نشان از آن دارد که این کار توسعه کمی وکیفی مناسبی خواهد یافت.
دکتر منوچهری، با بیان اینکه آموزش در این مرکز با آموزش زبان انگلیسی و کامپیوتر آغاز شده است، ادامه داد: در زمان مقتضی تشکیل کلاس های آمادگی کنکور را نیز در برنامه خواهیم داشت.
مدیرعامل این شرکت فراساحلی با تاکید بر اینکه ارتقا و توسعه این مرکز با حمایت مشترک مهندس شعبانپور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس انجام خواهد شد، ‌در پاسخ به درخواست خانم آل عامر در خصوص اشتغال‌زایی و ایجاد کار در شهر خرمشهر ادامه داد: ایجاد کار نیازمند مهارت و دانش است. کسانیکه در عسلویه در ابتدا به عنوان کارگر ساده مشغول به کار شدند بعد از مدتی به جوشکار ساده بدل شدند و پس از آن تخصص های ویژه در اجرای عملیات جوشکاری بدست آوردند. این امر موجب شد نه تنها در شهر خود صاحب کار شوند بلکه تسلط به این تخصص ها موجب شد تا به افراد با مهارت بالا بدل شده و بتوانند در منطقه نیز برای خود شغل دست و پا کنند.
دکتر منوچهری تصریح کرد: ما معتقدیم یکی از مهمترین کارهایی که می بایست انجام گیرد، ایجاد امکانات فنی و آموزشی در کنار یارد تاسیسات دریایی می باشد که از امکانات مناسبی در خرمشهر برخوردار است و مهندسین زیادی در آنجا مشغول به کار هستند. لذا این امکان وجود دارد تا بتوانیم دوره‌های مهارتی و تخصصی در خصوص نفت و گاز را با استفاده از یارد خرمشهر ایجاد نمائیم.

وی با تاکید بر اینکه استان شما نفتی است و کشور تا صد سال آینده ازر ذخایر نفت و گاز برخوردار است،‌ ادامه داد: درآمد کشور تا آنزمان آغشته به نفت است؛ موضوعی که به عنوان یک نعمت خدادادی تلقی می‌شود و لذا خرمشهری‌ها می‌بایست در سطح بالاتری درگیر مباحث نفت شوند.

مدیرعامل با تاکید بر اینکه همه مردم ایران مدیون هموطنان خرمشهری خود هستند، ‌ادامه داد: خدا را سپاسگزارم فرصتی فراهم شد تا بتوانیم گام‌هایی در جهت خدمت رسانی به مردم خوب خرمشهر برداریم.

وی همچنین از حمایت مسئولین محلی و همچنین نمایندگان مجلس برای انجام این حرکت بزرگ قدردانی کرد و گفت: مدیرعامل شرکت نفت و گاز نیز برای تداوم این حرکت ابراز علاقه کرده اند که امیدواریم با هدایت و راهنمایی ایشان، شاهد توسعه این مرکز باشیم.

دکتر منوچهری همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده به منظور ارتقای کیفیت فضای آموزشی نیز گفت: به شاگردان اول تا سوم هر کلاس نیز رایانه تعلق خواهد گرفت.

مدیرعامل در پایان سخنانش بر جدی بودن کار همچنین ضرورت بالا بردن راندمان آموزشی در مرکز آموزش تاسیسات دریایی تاکید کرد.

اینجا مصداق واقعی ارتباط صنعت و دانشگاه است

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به عنوان یکی دیگر از مدعوین افتتاحیه مرکز آموزشی ioec با ابراز خرسندی از حرکت انجام شده، گفت: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده به منظور راه اندازی مرکز آموزش تاسیسات دریایی، متوجه شدم که این کار به صورت خودجوش، با مدیریت دکتر منوچهری و حمایت فرماندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان محلی انجام شده استو مطمئنم همه عاشقانه تلاش خواهند کرد و نتیجه خوبی در این زمینه بدست خواهد آمد.
مهندس علی اکبر شعبانپور، با تاکید بر اینکه ارتباط میان صنعت و دانشگاه از زمان دانشجویی وی مطرح بوده که بعد از انقلاب شکل پررنگ‌تری به خود گرفته است،‌ ادامه داد: امروز و در اینجا مصداق واقعی ارتباط صنعت و دانشگاه روی داده است که بسیار لذت بخش است.
وی با بیان اینکه تفاوتی که میان دانشگاه‌های ما با دانشگاه های خارج از کشور وجود دارد این است که در دانشگاه های کشور مقوله تئوریک بسیار پررنگ است.
وی ادامه داد؛ این در حالی است که در کشورهای پیشرفته، مدارس حرفه‌ای وجود دارد که هدف آن بالا بردن مهارت افراد می‌باشد و مسلما این مهارت است که می‌تواند پاسخگوی بخش صنعت باشد.
مهندس شعبانپور با بیان اینکه اینجا عین دانش و تجربه است، ادامه داد: زبان انگلیسی و کامپیوتر برای ورود به صنعت یک اصل است و این امر نشان از آن دارد که این برنامه آموزشی بر مبنای اصولی پایه گذاری شده است.مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، با اشاره به ضرورت برگزاری آموزش‌های فنی و حرفه ای در صنعت نفت، ادامه داد: شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران از پتانسیل قابل توجهی برخوردار است و این شرکت فعالیت‌های گسترده‌ای را بخش فراساحل فازهای پارس جوبی برعهده دارد. ایجاد این گونه مراکز می تواند تاثیر زیادی در ارتقای صنعت نفت کشور داشته باشد.
وی با بیان اینکه وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران نیز در انجام این حرکت ها پیشقدم هستند، افزود: امروز که در این جمع مردم عزیز خرمشهر حاضرم، از طرف وزیر نفت،‌ شرکت ملی نفت ایران و خودم این قول را می‌دهم که ما نیز از این طرح حمایت خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد:‌ اینجا مرکزی است که متعلق به کل کشور است، لذا می بایست برای دانش آموختگانش به دنبال کار باشیم.
وی حضور تاسیسات دریایی را در خرمشهر مزیت دانست و گفت: وجود فناوری بالا در این شرکت، آن را به فرصتی برای بالابردن مهارت تخصصی جوانان خرمشهر بدل ساخته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰ نفر دانشجو دختر در این آموزشگاه مشغول به تحصیل در دو رشته زبان انگلیسی و کامپیوتر هستد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی مقیاس کوچک در زرند کرمان

عملیات اجرایی اولین نیروگاه سیکل ترکیبی مقیاس کوچک (DG) کشور در سفر روز پنجشنبه وزیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *