امضای قرارداد اکتشاف نفت میان سودان و کانادا

وزارت نفت سودان، دیروز (یکشنبه ٣٠ شهریورماه) قرارداد جدیدی برای اکتشاف نفت در بلوک ٢۶ که میدان نفتی الراوات را در بر دارد، امضا کرد.
به گزارش پایگاه خبری سودان تریبون، این قرارداد میان دولت خارطوم با سه شرکت از جمله شرکت کانادایی ستیت (شریک اصلی پروژه)، برای اکتشاف نفت در بلوک ٢۶ نفتی واقع در ایالت نیل سفید به امضا رسید.
سودان برای پاسخگویی به کاهش تولید نفت خام، به دنبال کشف می‌دانهای نفتی بیشتر از طریق یک برنامه سریع اکتشاف و تولید نفت است تا بتواتد تولید نفت خام خود را در آینده به دو برابر برساند.
با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده، قرار است تولید نفت خام سودان به ٢٠٠ هزار بشکه در روز برسد.
مکاوی محمد عوض، وزیر نفت سودان، در مراسم امضای این قرارداد با استقبال از فعالیت شرکت کانادایی استیت از دو شریک دیگر این پروژه، شرکت ملی نفت سودان (سوداپت) و شرکت اکسپرس پترولیوم نیجریه نیز قدردانی کرد.
عوض گفت: بر اساس قرارداد امضا شده، فعالیتهای اکتشافی میدان نفتی الراوات در سه منطقه نیل سفید، شمال ایالت کردفان و قسمتی از ایالت سنار انجام خواهد شد.
می‌دان نفتی الروات در مجاورت خط لوله میدان نفتی عدارییل واقع شده است.
وزیر نفت سودان، سهم شرکت کانادایی استیت را از این پروژه ۵٠ درصد، شرکت اکسپرس پترولیوم نیجریه را ٢٠ درصد و شرکت سوداپت سودان را ٣٠ در صد اعلام کرد.
پس از استقلال یافتن سودان جنوبی از این کشور، دولت سودان ٧۵ درصد از تولید نفت خود را که به ۵٠٠ هزار بشکه در روز می‌رسید از دست داد. هم اکنون تولید نفت خام سودان ١٣٠ تا ١۴٠ هزار بشکه در روز برآورد می‌شود.

درباره محمد سید قاسم

در دانشگاه سمنان در رشته علوم کامپیوتر در حال تحصیل هستم.امید دارم این مشارکت به کسب دانش و تجربه ام در حوزه طراحی وب کمک کند.

این مطلب را هم ببینید

بسته جامع پیشنهادی هند به ایران برای توسعه میدان گازی فرزاد B

منابع هندی اعلام کردند که هند برای توسعه میدان فرزاد B یک بسته جامع پیشنهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *