مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شد

با حکم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مهندس بیژن عالیپور به عنوان مدیرعامل و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، مهندس رکن‌الدین جوادی در این حکم از زحمات مهندس حمید بورد در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
در حکم مهندس جوادی خطاب به مهندس عالیپورعالی پور آمده است: ” با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جنابعالی در توسعه و تولید و موافقت هیئت مدیره محترم شرکت ملی نفت ایران در جلسه مورخه ۲۰/۷/۱۳۹۳ به موجب این حکم به عنوان ” مدیرعامل و عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب” منصوب می گردید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و همراهی و همدلی مدیران و کارکنان ارزشمند آن شرکت، در انجام ماموریت های محوله موفق باشید.
با توجه به اهمیت و نقش آن شرکت در تامین بخش عمده و اصلی نفت کشور، گاز و فرآورده های مربوطه ضرورت دارد تمامی تلاش خود را برای انجام وظایف، ماموریت های محوله، توسعه و راهبری شرکت وفق اساسنامه، برنامه مصوب جاری و پنج ساله و همچنین سند چشم انداز را با لحاظ نمودن اولویت های زیر به کار گیرید.
۱. شناخت و بکارگیری پتانسیل ها و قابلیت های بالقوه شرکت
۲. بازبینی ساختار و روش ها با هدف ایجاد شفافیت، تسهیل و تسریع انجام وظایف محوله
۳. تقویت ارکان شرکت با نگاه ساختاری و قانونمند
۴. ایجاد فرصت برای نیروهای متخصص و متعهد با هدف بهبود عملکرد و انجام به موقع و مناسب ماموریت های سازمان
۵. جذب و بکارگیری نیروهای مومن، شایسته و با استعداد جهت ارتقا توان توسعه ای، عملیاتی و مدیریتی شرکت و شرکت های تابعه
۶. توسعه و تعمیق آموزش کارکنان در کلیه سطوح با هدف افزایش بهره وری و بهبود ساز و کار اجرایی شرکت و تربیت کارشناسان و مدیران شایسته
۷. اولویت بندی طرح های توسعه ای با نگاه میادین مشترک در کل حوزه فعالیت آن شرکت
۸. تقویت اخلاق حرفه ای در کلیه سطوح سازمان
۹. بررسی و تهیه برنامه های جبرانی برای پروژه ها و طرح های توسعه ای با بکارگیری تدابیر لازم برای افزایش بهره وری، برنامه ریزی، هدایت و نظارت مناسب
۱۰. توجه به توسعه و بهره برداری صیانتی از مخازن نفت و گاز
۱۱. افزایش ظرفیت و میزان تولید
۱۲. اتخاذ تدابیر لازم جهت نگهداری بهینه از تاسیسات و افزایش ضریب بازیافت از میادین
۱۳. نوسازی و بهسازی تاسیسات موجود
۱۴. ایجاد ساز و کارهای مناسب در بخش نگهداری و تعمیرات با هدف کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری بیشتر واحدهای عملیاتی و تولیدی
۱۵. بهبود و سالم سازی فرآیندهای امور جاری و تصمیم گیری سریع و شفاف در جهت تحقق صحیح و به موقع ماموریت های محوله
۱۶. بررسی، پیش بینی و اتخاذ تدابیر لازم برای ایجاد انعطاف در تولید، متناسب با برنامه های و تعهدات شرکت و نیازهای صادارات نفت خام
۱۷. پیشگیری از هزینه های غیرمزتبط با ماموریت و مسولیت های سازمان با هدف صیانت از بیت المال
۱۸. هدایت و نظارت حرفه ای بر عملکرد شرکت های تابعه
۱۹. توجه و تقویت HSE با فرهنگ سازی و سازماندهی گسترده با هدف افزایش ایمنی، حفظ سلامت و بهداشت کارکنان و حفاظت از محیط زیست
۲۰. ارتقا سطح گزارش گیری و گزارش دهی

ضرورت دارد ظرف یک ماه گزارشی جامع از آخرین وضعیت شرکت به لحاظ گردش کار، ساختار اجرایی، برنامه های مصوب و عملکرد، موفقیت ها و نگرانی ها در انجام ماموریت های محوله و افق های برنامه و راهکارهای بهبود برای طرح در هیئت مدیره محترم شرکت ملی نفت ایران ارائه فرمایید.

سلامت و موفقیت جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.”

مهندس عالیپور دانش آموخته فوق لیسانس مهندسی مکانیک است که با افزون بر ۳۵ سال سابقه در رده های مختلف مدیریتی در مناطق نفتخیز جنوب فعالیت نموده و پیش از این به عنوان مشاور استاندار خوزستان درامور طرح ها و پروژه های عمرانی مشغول خدمت بوده است.

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، معاون مدیر (طرحهای راه و ساختمان)، معاون رئیس اداره کل مهندسی راه و ساختمان و رئیس اداره کل مهندسی راه و ساختمان از مسئولیت های مهندس عالیپور در مناطق نفتخیز جنوب به شمار می آید.

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با راهبری ۶۰ مخزن نفتی در جنوب غرب کشور بزرگترین شرکت تولید کننده نفت تابع شرکت ملی نفت ایران است.

 

مهندس جوادی همچنین در حکم دیگری مهندس حمید بورد مدیرعامل پیشین مناطق نفتخیز جنوب را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.
به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفتخیز جنوب در حکم رکن الدین جوادی آمده است: ضمن تشکر و قدردانی از زحمات جناب عالی در مسئولیت مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، به موجب این حکم به عنوان مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب می شوید.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

ازسرگیری تولید گاز میدان مشترک ایران و انگلیس تا چند روز آینده

سخنگوی شرکت بی پی از آغاز دوباره تولید از میدان گازی مشترک این شرکت با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *