یک کشته و دو مجروح در حادثه پالایشگاه بوشهر

فرماندار جم استان بوشهر گفت: بر اثر حادثه ترکیدگی لوله گاز در پالایشگاه فجر این شهرستان یک نفر کشته و دو نفر مجروح شدند.

‘عبدالله نادری ‘ در گفت وگو با ایرنا افزود: این سانحه روز گذشته برای کارگران شرکت پیمانکاری در حال اجرای تعمیرات پالایشگاه رخ داد.

وی گفت: به دلیل ترکیدگی لوله در زمان وارد شدن گاز به شبکه کارگران یادشده از ارتفاع سقوط می کنند که یک نفر از آنان ضربه مغزی شد و با وجود انتقال به بیمارستانی دراستان فارس اما تلاش پزشکان برای نجات جان وی بی نتیجه ماند.

فرماندار جم افزود: حال دو نفر دیگر از کارگران که در بیمارستان توحید بستری شده بودند رضایت بخش است و برای ادامه درمان به بیمارستان های بوشهر منتقل شده اند.

نادری گفت: با وجود بیمارستان توحید مربوط به شرکت نفت در شهرستان جم اما برخی از بخش های تخصصی در آن فعال نیست.

وی افزود: با مذاکرات انجام شده با رییس بهداشت درمان صنعت نفت راه اندازی بخش های تخصصی در بیمارستان توحید جم منوط به همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای تامین پزشک متخصص است.

شرکت پالایش فجر جم با ظرفیت اسمی ۱۱۰ میلیون متر مکعب گاز به عنوان بزرگترین پالایشگاه گاز ایران است که ۲۷ درصد از گاز مصرفی مردم کشور را تامین گاز می کند.

شهرستان جم در فاصله ۲۶۵ کیلومتری جنوب شرق بوشهر واقع است.

در حالی که تعمیرات اساسی در شرکت پالایش گازفجرجم مانند سالهای گذشته با موفقیت رو به پایان بود نشتی شدیدگازودر پی آن سقوط از ارتفاع سبب گردید که عبدالله استادی یکی از کارگران پرتلاش وباسابقه شرکت جان خود را ازدست دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گازفجرجم، بر اثراین اتفاق؛ دو نفر دیگراز کارگران نیز مجروح که حال عمومی آنها خوب گزارش شده است.
این حادثه ناگوار روز شنبه (۲۶ مهرماه)و زمانی رخ داد که گروهی از نیروهای فنی پالایشگاه مشغول رفع نشتی یکی از اتصالات  گاز پالایشگاه جهت در سرویس قرار گرفتن و بهره برداری واحد بودند و این عملیات مراحل نهایی خود را طی می کرد.
مرحوم عبدالله استادی ۳۵ ساله و ساکن شهر انارستان از شهرهای همجوار پالایشگاه بوده ودارای ۱۰ سال سابقه کار در شرکت پالایش گازفجرجم  ودارای دو فرزند است.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

ازسرگیری تولید گاز میدان مشترک ایران و انگلیس تا چند روز آینده

سخنگوی شرکت بی پی از آغاز دوباره تولید از میدان گازی مشترک این شرکت با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *