مدیرعامل توتال در مسکو کشته شد

برخورد یک هواپیما با خودرو در یکی از فرودگاههای مسکو در نخستین ساعتهای امروز (سه شنبه، ٢٩ مهرماه) موجب کشته شدن مدیرعامل توتال شد.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری رویترز، النا کریلووا، سخنگوی فرودگاه ونوکوووی مسک، در نخستین ساعات روز سه شنبه (٢٩ مهرماه) اعلام کرد که کریستوفر دومارژی، مدیرعامل شرکت نفت توتال در سانحه هوایی در مسکو جان باخته است.

وی گفت: امروز در سانحه ای که از برخورد یک هواپیما با ماشین برف روبی پیش آمد، سه تن از اعضای تیم پرواز و یک مسافر جان خود را از دست دادند، تایید می کنم که مسافر کشته شده مدیر عامل شرکت توتال است.

شرکت توتال تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

زندگی نفتی کریستوف دومارژی از ٢٣ سالگی تا پایان عمر

کریستوف دومارژی که از سن ٢٣ سالگی نخستین تجربه شغلی خود را با حضور در بخش مالی شرکت توتال آغاز کرده بود دیروز (دوشنبه ٢٨ مهر ماه) در سانحه برخورد هواپیما با یک ماشین برف روب در مسکو جان باخت.

به گزارش شانا، کریستوف دو مارژری متولد ۶ اوت سال ١٩۵١ میلادی، فارغ التحصیل دانشکده بازرگانی ESCP Europe در پاریس از ١۴ فوریه سال ٢٠٠٧ میلادی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت توتال بوده است، وی همچنین از ٢١ مه سال ٢٠١٠ تاکنون نیز ریاست هیئت مدیره این شرکت فرانسوی را نیز بر عهده دارد.

دو مارژری در سال ١٩٧۴ میلادی از سن ٢٣ سالگی در بخش مالی شرکت توتال مشغول به کار شد. وی ابتدا مسئولیت بخش بودجه را بر عهده داشت؛ وی سپس فعالیت خود را در بخش سرمایه گذاری شرکتهای زیر مجموعه توتال در حوزه اکتشاف و تولید آغاز کرد.

مدیر عامل متوفی توتال در سال ١٩٨٧ میلادی مسئولیت گروه خزانه داری (مدیریت منابع مالی نقد یک سازمان و بخشی از حسابداری) این شرکت را بر عهده گرفت.

وی در سال ١٩٩٠ میلادی نیز به بخش فعالیتهای تجاری شرکت توتال با عنوان Total Trading در حوزه خاورمیانه منتقل شد و در طول این دوران پستهایی از جمله مدیریت مالی، معاونت مدیر عامل حوزه خاورمیانه و مدیر عاملی حوزه خاورمیانه را تجربه کرد.

دو مارژری در مارس ١٩٩٢ معاون ارشد مدیر عامل شرکت توتال شد و همزمان به عضویت هیئت مدیره این شرکت فرانسوی در آمد.

وی در ژوئن ١٩٩۵ میلادی به ریاست شرکت توتال خاورمیانه در آمد و در ماه مه ١٩٩٩ مدیر عامل شرکت توتال فینا شد.

دو مارژری در مارس سال ٢٠٠٠ در پی ادغام شرکت شرکت Elf (الف) با شرکت توتال، به سمت معاونت ارشد مدیر عامل این شرکت منصوب شد و در ژانویه ٢٠٠٢ ریاست حوزه اکتشاف و برداشت شرکت توتال فینا الف (Total Fina Elf) را بر عهده گرفت.

شرکت توتال فینا الف در ۶ ماه مه سال ٢٠٠٣ به شرکت توتال اس ای (Total SA) تغییر نام داد.

دو مارژری نیز پست هایی از جمله مدیر عامل شرکت اکتشاف و برداشت توتال اندونزی، مشاور بین المللی شرکت ارائه خدمات چند ملیتی آلاینز (Allianz) در مونیخ آلمان از ژانویه ٢٠١٠، عضویت در هیئت مدیره موسسه فرانسوی CMD Patrimonial SARL، عضویت در هیئت مدیره شرکت اکتشاف و برداشت توتال روسیه در پروژه گازی اشتوکمان، عضویت در هیئت مدیره شرکت اکتشاف و برداشت توتال آذربایجان، عضویت در هیئت مدیره شرکت ابوظبی مارین آپریتینگ و شرکت عراق پترولیوم (IPC)، نماینده دائمی توتال در هیئت مدیره توتال ابوظبی، عضو هیئت مشاوران موسسه فرانسوی وایوندی از سال ٢٠٠٩، عضو هیئت نظارت شرکت تکنیپ از ٣٠ آوریل ٢٠٠٩ تا ٣٠ آوریل ٢٠١٣، عضویت در هیئت مدیره شرکت مهندسی و ساخت تکنیپ، عضویت در هیئت مدیره شرکت اکتشاف و برداشت Norge A.S، عضویت درهیئت مدیره شرکت بالادستی توتال انگلیس و عضویت درهیئت مدیره شرکت اکتشاف و برداشت میانمار را در کارنامه کاری خود دارد.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

امضای قرارداد اکتشاف نفت میان سودان و کانادا

وزارت نفت سودان، دیروز (یکشنبه ٣٠ شهریورماه) قرارداد جدیدی برای اکتشاف نفت در بلوک ٢۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *