ثبت اولین پروژه مکانیسم توسعه پاک گروه مپنا در سازمان ملل متحد

با تلاش و پیگیری‌های شرکت تولید برق گناوه مپنا و سایر همکاران بخش پروژه‌های سرمایه‌گذاری، پروژه مکانیسم توسعه پاک (Clean Development Mechanism) نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه به عنوان اولین پروژه CDM گروه مپنا در سازمان ملل متحد ثبت شد.

فرآیند تصویب مکانیسم توسعه پاک نیروگاه سیکل ترکیبی گناوه پس از انعقاد قرارداد مشاور (شرکت South Pole Carbon Asset. سوئیس) در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و پس از انجام بازدید نهاد عملیاتی سازمان ملل (DOE) از ساختگاه پروژه از نیمه دوم سال ۱۳۹۱ مراحل بررسی سند طراحی و تهیه گزارش تائید نهایی پروژه ادامه یافته و نهایتاً از ابتدای سال ۱۳۹۳ در برنامه هیات اجرایی دفتر UFCCCC سازمان ملل قرار گرفت.

براساس تائیدیه صادر شده از سوی هیات اجرایی سازمان ملل متحد، بلوک سیکل ترکیبی نصب شده در نیروگاه گناوه (طرح نیام)، دارای گواهی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای سالانه به میزان ۷۰۳ هزار تن است.

دستیابی به این مهم که در راستای اهداف بلندمدت و سیاست‌های محیط زیستی گروه مپنا محسوب می‌شود را به تمامی کارکنان گروه مپنا به ویژه همکاران بخش پروژه‌های سرمایه‌گذاری و شرکت تولید برق گناوه مپنا تبریک گفته و آرزوی استمرار موفقیت‌های گروه مپنا را در کلیه عرصه‌های کار و فعالیت از ایزد منّان داریم.

درباره مدیر سایت

مدیر سایت. با من از طریق epczoom در gmail.com در تماس باشید و به شبکه لینکداین این سایت به آدرس ir.linkedin.com/pub/epc-zoom/8a/b01/6b1 بپیوندید.

این مطلب را هم ببینید

اتمام موفقیت آمیز لوله گذاری فاز ۲۲ پارس جنوبی

براساس برنامه ریزی صورت گرفته عملیات لوله گذاری فاز ۲۲ میدان گازی پارس جنوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *